قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۴۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رتبه 18 خراسان رضوی در ایجاد کسب و کار/ انتقاد استاندار از مدیرانی که به شهرهای استان سفر نمی کنند

استاندار خراسان رضوی با انتقاد از شرایط کسب وکار استان گفت: براساس گزارش اتاق بازرگانی رتبه کسب وکار استان در کشور در جایگاه هجدهم قرار دارد که این موضوع برای خراسان رضوی اصلا خوب نیست.

رتبه 18 خراسان رضوی در ایجاد کسب و کار/ انتقاد استاندار از مدیرانی که به شهرهای استان سفر نمی کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در سومین جلسه شورای اداری استان که در استانداری برگزار شد، گفت: با توجه به شرایط حاکم، کشور ما تصمیم گرفت با 6 کشور جهان مذاکره کند و بعد از دو سال به یک عهدنامه بین المللی رسیدیم.

استاندار خراسان رضوی با این ادعا که با تصویب برجام تمام تحریم ها لغو شد، خاطرنشان کرد: ترامپ که تعادل روحی ندارد از این عهد بین المللی خارج شد، شروع به اعمال تحریم ها بر کشور ما کرد و باعث شد دشمن تمرکز خود را بر اقتصاد بگذارد تا از این طریق مردم را به صحنه آورد و امید داشته باشد که این موضوع تاثیری در شرایط سیاسی کشور ما بگذارد.

وی با بیان اینکه با تعلیق برجام جهانیان دیدند چه ظلمی به ایران شد، افزود: کشورهای همجوار ما که در نزدیکی جغرافیایی ایران هستند با توجه به دامنه اتفاق های افتاده، عکس العمل هایی را نشان می دهند اما چیزی که نیاز جامعه امروز است، افزایش انسجام داخلی است که می تواند کمک شایانی به استقامت ملی کند.

رزم حسینی با اشاره به شرایط موجود کشور و لزوم تلاش مضاعف مدیران بیان کرد: مدیران علاوه بر تلاش مضاعف باید به تکریم ارباب رجوع توجه کنند چرا که در شرایط فعلی این موضوع بسیار تاثیرگذار است چرا که باعث می شود مردم بدانند کارگزاران نظام به دنبال کارگشایی از مشکلات آن ها هستند.

استاندار خراسان رضوی به لزوم نظارت بیشتر بر قیمت های بازار اشاره و عنوان کرد: دستگاه های متولی باید نظارت بیشتری داشته باشند، اگر همت ما در این حوزه بیشتر شود امکان مهار و کنترل قیمت ها وجود دارد، با دقت بیشتر می توانیم از گرانی مضاعف جلوگیری کنیم.

وی با انتقاد از شرایط کسب وکار استان اظهار کرد: براساس گزارش اتاق بازرگانی رتبه کسب وکار استان در کشور در جایگاه هجدهم قرار دارد که این موضوع برای خراسان رضوی اصلا خوب نیست به همین جهت باید تلاش بیشتری داشته باشیم تا شرایط را بهتر کنیم.

رزم حسینی با توصیه به مدیران کل ادارات مبنی بر افزایش سرکشی های درون استانی تصریح کرد: فرمانداران از برخی مدیران اجرایی گله مندند که سرکشی به حوزه ها ندارند، برخی از مدیران حتی به 100کیلومتری مشهد برای سرکشی سفر نکرده اند که اگر به این منوال ادامه دهند قطعا نام آن ها را در جلسات شورای اداری اعلام می کنیم و بر روی تابلوی اعلانات ثبت خواهیم کرد.

افزایش 144 درصدی بارش ها در خراسان رضوی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه گفت: با توجه به شرایط جغرافیایی خراسان رضوی در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد به همین جهت میانگین بارش استان نسبت به میانگین بارش کشور کم است.

محمد علایی با اشاره به آمار بارش ها خاطرنشان کرد: میانگین بارش کشوری 251 میلی متر و در خراسان رضوی 221 میلی متر است که این موضوع باعث شده 74 درصد استان در شرایط خشک و 26 درصد در شرایط نیمه خشک قرار دارد.

وی با بیان اینکه امسال بارندگی خوبی داشتیم، به مقایسه بارش سال جاری و گذشته پرداخت و افزود: میانگین بارش در سال گذشته 129 میلی متر بوده اما از نخستین روز بارش امسال که از مهرماه سال 97 شروع شده 283 میلی متر بارندگی داشته ایم که بارش در استان نسبت به سال گذشته 144 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برداشت از منابع آبی استان را نگران کننده توصیف و بیان کرد: یکی از دلایلی که برداشت منابع آبی استان را نگران کننده کرده است، توسعه ناپایدار استان است که باعث شده خراسان رضوی جزو مسرف ترین استان ها قرار بگیرد.

علایی حضور استان در میان مناطق خشک را جزو اولین تهدیدهای منابع آبی دانست و عنوان کرد: از چالش های اصلی دیگر نیز گرم شدن زمین و کسری برداشت مخازن آب زیرزمینی است که در خراسان رضوی با آن به صورت جدی روبه رو هستیم.

وی در خصوص خشک شدن بیشتر قنات های استان تصریح کرد: با کاهش منابع آبی زیرزمینی، آب شور و زمین خشک می شود که این خشک شدن زمین پدیده گرد و غبار را به همراه دارد.

مدیرعامل آب منطقه ای خراسان رضوی به تنظیم سند جامع همیاری آب اشاره و اظهار کرد: با بررسی های صورت گرفته و تغییر رویکرد در خصوص سازگاری با کم آبی، سند جامع طرح همیاران آب با حضور شخصیت های حقیقی و حقوقی تنظیم کرده ایم و به زودی با حضور استاندار به مرحله اجرا در می آید.

علایی با اشاره به بارش های سیل آسا در سال جاری یادآور شد: اگر اقداماتی از گذشته صورت نمی گرفت با آسیب های جانی و مالی بیشتری روبه رو بودیم، برای مثال در تایباد که سال گذشته با خسارت 120 میلیاردی روبه رو شدیم با بودجه ای 34 میلیون تومانی و ساخت دیوار حفاظتی هیچ آسیبی به منطقه وارد نشد.

صادرات 65 میلیون دلاری خراسان رضوی در حوزه صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز در ادامه گفت: احیای صنایع دستی تحقق کامل تبیین مثلث اقتصادی است، چرا که صنایع دستی با کمترین آلودگی می تواند سهم زیادی در تولید و حل مشکل حاشیه نشینی داشته باشد.

ابوالفضل مکرمی فر خاطرنشان کرد: از ویژگی های صنایع دستی بومی بودن مواد اولیه، عدم تاثیرگذاری تحریم ها در تولید آن و ارزش افزوده آن است که باعث می شود قیمت کالاهای مرتبط با آن  روزبه روز افزایش داشته باشد.

وی به صادرات 500 میلیون دلاری کشور ما در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و افزود: سهم خراسان رضوی از این صادرات در سال گذشته 65 میلیون دلار بوده که از این جهت در رتبه سوم کشور قرار داریم و در دو ماه نخست سال جاری نیز این صادرات به 950 هزار دلار رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: 10 میلیارد تومان تقاضای تسهیلات برای 600 طرح صنایع دستی در سامانه ثبت شده که امیدواریم با افزایش تسهیلات اختصاصی بتوانیم جایگاه تولید در حوزه صنایع دستی را ارتقا دهیم.

راه تقابل با جنگ نرم، سلاح نرم است

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان رضوی در خصوص ابزارهای ارتباطی دشمن برای ورود آمریکا به تقابل با ایران تصریح کرد: در سال گذشته دشمن سعی داشت با استفاده از ابزارهای اطلاع رسانی بی اعتمادی را در میان مردم کشور ما ایجاد کند تا از این طریق به اهداف خود برسد.

مهدی زین الدینی خاطرنشان کرد: رسانه های غربی با شورای تیتر هماهنگ و با ایجاد جنگ رسانه ای سعی کردند بی اعتمادی بین مردم را رقم بزنند که این موضوع باعث شد سرمایه های عظیم ملی در مسیر ایجاد حباب های ساختگی در بازار تلف شود که تا حدودی هم در این راه موفق بوده اند.

وی افزود: یکی از بهترین راه های مقابله در جنگ نرم سلاح نرم است، چرا که جامعه در این جنگ به امید نیاز دارد، در جنگ اقتصادی و جنگ نرم وظیفه هر یک از ما این است که به مردم این پیام را برسانیم که تمام ارکان نظام همت خود را برای خدمت به مردم گذاشته اند و بهترین روش برای رساندن این پیام استفاده از نیروی روابط عمومی متخصص است.

انتهای پیام/ 70031

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha