پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وضعیت مصرف برق در ایلام نگران کننده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: در اردیبهشت سال جاری مصرف برق در استان ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این روند بسیار نگران کننده است.

وضعیت مصرف برق در ایلام نگران کننده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از  ایلام، هادی شیرخانی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: با توجه به پیش بینی شرکت توزیع نیروی برق اوج (پیک) مصرف برق کشور در سال جاری ۶۲ هزار مگاوات مصرف است که متاسفانه تا این لحظه بیش از ۵۰ درصد این رقم مصرف شده است.

وی افزود: در اردیبهشت سال جاری مصرف برق در استان ۴۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته که این روند بسیار نگران کننده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان ادامه داد: در فصل تابستان به دلیل استفاده از سیستم های سرمایشی، بیشترین مصرف برق را در استان شاهد هستیم که اگر مردم در ساعات پیک از وسایل پرمصرف برقی استفاده کنند بدون شک با خاموشی مواجه خواهیم شد.

وی بیان داشت: سال گذشته 1 میلیون و 415 هزار و 404 مگاوات ساعت برق توسط مشترکین استان ایلام مصرف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

شیرخانی یادآور شد: 1 هزار و 500 خانوار عشایر کوچ رو استان با تجهیز به پنل های خورشیدی قابل حمل از خدمات صنعت برق استفاده می کنند.

وی خاطرنشان کرد: سهم برق آبی کشور ۱۰ درصد از کل برق تولیدی است، سال گذشته به علت کم آبی ۵۰ درصد این میزان در مدار استان قرار گرفت و امسال کل این رقم خواهد بود و ۴ هزار مگاوات نیز اضافه خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: مجموعه وزارت نیرو و صنعت برق کشور در نظر دارد با اجرای برنامه بزرگ ۰۹۸ در سال جاری بتوانند خاموشی های ناشی از عدم موازنه تولید و مصرف را در مشترکین خانگی به صفر برساند که این موضوع نیازمند همکاری مردم و عزم راسخ  مجموعه مدیران ارشد استان با مجموعه صنعت برق است.

به گفته شیرخانی تعداد کل مشترکین برق استان ۲۳۰ هزار نفر است که از این تعداد ۸۰ هزار آن مربوط به شهرستان ایلام است.

انتهای پیام/970821

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha