قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زکات فطریه در کردستان 60 هزار ریال تعیین شد

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: مطابق با قیمت گندم میزان فطریه هر نفر در کردستان براساس اعلام شورای افتای استان 60 هزار ریال است.

زکات فطریه در کردستان 60 هزار ریال تعیین شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام مهدی حیدری کبیر در سنندج اظهار کرد: براساس فتوای ائمه مذهب امام شافعی(رض) میزان فطریه هر نفر دوکیلو چهارصد گرم احتیاطا سه کیلو گرم قوت غالب منطقه یعنی گندم است که قیمت آن برای هر نفر 6 هزارتومان تعیین شده است.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: خانواده های متمکن و سایر افرادی که قوت غالب در سبد غذایی آنان برنج است به ازای هر نفر یک صاع از برنج مصرفی خود و یا وجه آنرا محاسبه و پرداخت کنند.

حیدری کبیر خاطرنشان کرد: فدیه روزه کسانی که بیمار هستند و امید به بهبودی ندارند نیز یک کیلو گندم تعیین شده است که قیمت آن دو هزار تومان است، یعنی برای سی روز شصت هزار تومان تعیین شده است.

وی اضافه کرد: پرداخت فدیه افطار به خانم های باردار و یا مرضع«شیرده»که به دلیل نگرانی از به خطر افتادن سلامت خود روزه نگرفته اند واجب نیست این افراد فقط مکلف به قضای روزه خود خواهند بود .

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: سایر افراد چنانچه در ایام رمضان موفق به روزه نشدند، مکلفند تا پیش از حلول ماه رمضان سال بعد روزه خود را قضا کنند در غیر اینصورت علاوه بر قضای روزه های فوت شده باید فدیه تاخیر را هم به نیازمندان پرداخت کنند.

انتهای پیام/2330/71

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha