پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نجات ۵۰ کودک در پی انهدام باند چندملیتی کودک آزاری

در جریان تحقیقات پلیس اینترپل در مورد یک "باند بین المللی کودک آزاری"، ۹ نفر از تایلند، استرالیا و ایالات متحده آمریکا دستگیر شده و ۵۰ کودک نیز نجات یافتند.

نجات ۵۰ کودک در پی انهدام باند چندملیتی کودک آزاری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در جریان تحقیقات پلیس اینترپل در مورد یک "باند بین المللی کودک آزاری"، ۹ نفر از تایلند، استرالیا و ایالات متحده آمریکا دستگیر شده و ۵۰ کودک نیز نجات یافتند.

این تحقیقات که از دو سال پیش آغاز شد، عملیات "مچ سیاه" نامیده شده و یک سایت اینترنتی در "دارک وب" که بیش از ۶۰ هزار کاربر جهانی داشته را مورد هدف قرار داده است.

این عملیات زمانی آغاز شد که اینترپل تصاویر ۱۱ پسر بچه زیر ۱۳ سال را در این سایت کشف کرد که در آن کاربران از نرم افزارهای رمزگذاری شده برای مخفی کردن هویت خود استفاده می کردند.

براساس بیانیه اینترپل، تصاویر این کودکان به صورت هفتگی در این وب سایت بارگذاری می شده اما با توجه به این که صورت هایشان به طور کامل پنهان می شده، ردیابی مجرمان امری دشوار بوده است.

سال گذشته مونتری سالانگام، مدیر اصلی این سایت در تایلند بازداشت و به ۱۴۶ سال حبس در زندان محکوم شد. روچا تاکپوتزا، یکی دیگر از مدیران این سایت نیز سال گذشته در استرالیا دستگیر شده و به ۴۰ سال حبس در زندان محکوم شد.

اسامی بازداشتی های جدید هنوز فاش نشده است.

بنا بر گزارش تایم، پلیس اینترپل بر این باور است که بیش از ۱۰۰ کودک مورد آزار و اذیت مجرمان این سایت دارک وب قرار داشته و مقامات در تلاش برای شناسایی تک تک آن ها هستند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha