پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

این ربات ایتالیایی هواپیما را حرکت می دهد / قدرت خارق العاده / طراحی ظریف و جذاب

این روزها بازار انواع و اقسام ربات ها داغ است. یکی از جدیدترین ربات های موجود در بازار که توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده است ربات کوچکی است که می تواند یک هواپیما را حرکت دهد یا به دنبال خود بکشد.

این ربات ایتالیایی هواپیما را حرکت می دهد / قدرت خارق العاده / طراحی ظریف و جذاب

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این روزها بازار انواع و اقسام ربات ها داغ است. یکی از جدیدترین ربات های موجود در بازار که توجه بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کرده است ربات کوچکی است که می تواند یک هواپیما را حرکت دهد یا به دنبال خود بکشد.

ربات موسوم به"HyQReal" را می توان یکی از جذاب ترین ربات های چهارپا دانست که کارکردی بسیار جالب دارد.

اگرچه ربات چهارپا و جذاب HyQReal یکی از برترین ربات هایی است که تا کنون با قدرت و انرژی بالا برای حمل اشیاء سنگین طراحی شده است. این ربات هوشمند یک مدل بسیار کوچکتر از رباتی است که سالها پیش توسط موسسه فناوری ایتالیا طراحی شده است.

از لحاظ طراحی این ربات را می توان یکی از ظریفترین ربات های حمل و نقل در جهان دانست. این ربات ظاهری شبیه به حیوانات شکارچی مثل یوزپلنگ و فیزیکی ورزشی دارد.  این ربات امروز در کنفرانس بین المللی رباتیک و اتوماسیون ارائه شد. بسیاری از مخاطبان کنفرانس از دیدن ربات HyQReal شگفت زده شدند.

ربات مذکور حدود چهار فوت طول و 130 کیلوگرم  وزن دارد و باتری آن برای حدود دو ساعت کار مداوم کافی است. این ربات در برابر گرد و غبار و آب مقاوم است و پس از زمین افتادن می تواند دوباره بلند شود، درواقع ربات مذکور قدرت یدرولیک بسیار بالایی دارد.

البته این ربات فعلا در مرحله آزمون است اما دور از ذهن نیست که به زودی شاهد حضور این ربات به عنوان دستبار حمل و نقل یا وسیله ای برای جا به جایی کالاها باشیم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha