پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

از «لیدی بابوشکا» چه می دانید؟ / زنی مرموز در ترور رئیس جمهور ایالات متحده

 لیدی بابوشکا لقب زنی است که به عنوان یکی از مشهورترین شاهدان عینی که هویتشان ناشناس مانده شناخته می شود. زنی که شاهد یکی از مهمترین وقایع تاریخ ایالات متحده بود.

از «لیدی بابوشکا» چه می دانید؟ / زنی مرموز در ترور رئیس جمهور ایالات متحده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  لیدی بابوشکا لقب زنی است که به عنوان یکی از مشهورترین شاهدان عینی که هویتشان ناشناس مانده شناخته می شود. زنی که شاهد یکی از مهمترین وقایع تاریخ ایالات متحده بود.

پرونده مجهول می خورند و به نظر می رسد ماجرای بابوشکا لیدی نیز یکی از همین پرونده ها محسوب می شود. بابوشکا لیدی لقبی است که ماموران سیا و فدرال برای یک زن با هویت ناشناس انتخاب کرده اند اما ماجرای این زن چیست؟

همه چیز به سال 1963 و روزی باز می گردد که جان اف کندی رئیس جمهور ایالات متحده در دالاس تگزاس مورد حمله تروریستی قرار گرفت. حادثه ای شوک آور که تصاویر محدودی از آن در دسترس است. این حادثه  با رعب و وحشت عمومی شدیدی همراه شد و ماموران سیا سعی کردند به سرعت با دستگیری یک مجرم احتمالی به نام لی هارولد اسوالد ماجرا را خاتمه دهند. اما نکته جالب این است که بعدها فرضیاتی جدی در این خصوص مطرح شد که وی اصلا ضارب نبوده و خود اسوالد نیز تا دو روز بعد که کشته شد هر نوع دخالت در قتل رئیس جمهور را تکذیب می کرد.

اما از این موارد که بگذریم در اندک تصاویر ثبت شده از روز قتل جان اف کندی به حضور زنی برمی خوریم که یک روسری به سر دارد و از فاصله ای نزدیک در حال عکاسی است. طبیعتا عکس های این زن مرموز می توانست کمک زیادی به حل پرونده کند بنابراین ماموران فدرال تلاش برای یافتن این زن را آغاز کردند.

از «لیدی بابوشکا» چه می دانید؟ / زنی مرموز در ترور رئیس جمهور ایالات متحده

از آن جا که نوع پوشش این زن شباهت زیادی به زنان پیر در روسیه داشت از لقب این زنان یعنی بابوشکا برای نامیدن این زن استفاده شد. یکی از دیگر نکات جالب در مورد این زن ایستادن وی تا آخرین لحظه بود. درواقع زمانی که همه در حال فرار بودند لیدی بابوشکا سر جای خود ایستاده بود.

در روزهای مختلف پس از این ماجرا زنان زیادی سعی کردند خود را لیدی بابوشکا معرفی کنند اما هیچیک موفق نشدند نظر ماموران سیا را به خود جلب کنند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha