قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۵۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار سیستان و بلوچستان:

آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود

استاندار سیستان و بلوچستان بر واردات دام، برنج، نارنگی از مرز ریمدان تاکید کرد و گفت: آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در این مرز عملی شود تا مردم ثمرات آن را ببینند و هر روز گلایه و مشکلات را مطرح نکنند.

آنچه در تعریف یک بازارچه هست باید در مرز ریمدان عملی شود

- احمدعلی موهبتی در نشست بررسی مشکلات و موانع مرز ریمدان افزود: ۳۷ درصد جمعیت جهان در کشورها و مناطق همجوار چابهار سکونت دارند و با توجه به آماده سازی بندر و منطقه آزاد گوادر پاکستان توسط چین ضرورت دارد برای هم افزایی و نقش مکمل ۲ بندر چابهار و گوادر این نقطه مرزی به بهترین نحو تجهیز و برای جابجایی کالا و مسافر در نظر گرفته شود.

استاندار در ادامه تصریح کرد: تجهیزات و امکانات این نقطه مرزی توسط مدیران کل و وزارتخانه مربوطه با گذشت سه سال از رسمی شدن باید هر چه سریع تر آماده شود و ادارات مرتبط با نیروی انسانی و زیرساخت های لازم در آن مستقر شوند.

موهبتی بیان کرد: مرز ریمدان از توابع شهرستان چابهار به عنوان نقطه اتصال ۲ بندر چابهار و گوادر پاکستان، با توجه به موقعیت راهبردی و تأثیرگذاری در توسعه ۲ کشور، پس از تکمیل زیرساخت ها یکی از بهترین نقاط مرزی کشور می شود.

وی گفت: ساخت بزرگراه، ایجاد زیرساخت های برق، خط انتقال آب، خط انتقال گاز، تلفن و اینترنت، استقرار ادارات صنعت و معدن، جهادکشاورزی، گمرک و سایر ارگان های مرتبط با جابجایی کالا و مسافر و تأمین زیرساخت های بازارچه مرزی ریمدان از ضرورت هاست و باید در ماه های آینده تمام مشکلات این محدوده مرزی مرتفع شود.

وی ادامه داد: تکمیل بزرگراه چابهار تا مرز ریمدان و مطالعه و ساخت راه آهن چابهار- گوادر یکی دیگر از موارد مهم است که می تواند ۲ بندر را با هم متصل و نقش مهمی در پیوند اقتصادی و سیاسی ایران و پاکستان داشته باشد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرمانداری و بخشداری هفته ۲ روز را برای حل مشکلات و موانع بازارچه مرزی ریمدان مشخص کنند و با بازدید میدانی و هماهنگی با مسئولان اجازه ندهند این مرز به حال خود رها و در تأمین امکانات و تجهیزات آن تعلل شود.

موهبتی تصریح کرد: فواید و ثمرات مرز ریمدان برای مردم مرزنشین دشتیاری، پلان و چابهار بیشتر از بندر چابهار است چون اشتغال و توسعه در فعالیت کامل و انجام صادرات و واردات این مرز است و باید مسئولان نگاه بلند و راهبردی برای حل مشکلات آن داشته باشند.

وی گفت: فاصله چابهار تا کراچی با خودوری سواری پنج ساعت و با اتوبوس هشت ساعت است و این بهترین فرصت برای اتصال ۲ کشور است.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha