قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون هلال احمر گیلان:

ایجاد ۱۶۷خانه هلال درگیلان/ هدف ارتقای توانمندی جوامع روستایی است

رودسر- معاون جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶۷ خانه هلال در این استان راه اندازی شده است، گفت: ارتقای توانمندی جوامع روستایی هدف اصلی از ایجاد خانه های هلال است.

ایجاد ۱۶۷خانه هلال درگیلان/ هدف ارتقای توانمندی جوامع روستایی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهزاد پرستش در حاشیه مراسم سومین دوره آموزش آمادگی در برابر مخاطرات ویژه مسئولان و دبیران خانه های هلال گفت: با توجه به مصوبه شورای عالی مدیریت بحران کشور در گیلان جمعیت هلال احمر موظف به ایجاد خانه های هلال در سطح روستاهای این استان شده است.

پرستش با بیان اینکه آموزش مسئولان خانه های هلال در راستای ارتقای توانمندی جوامع روستایی و افزایش تاب آوری جامعه است، اظهار کرد: در این دوره آموزشی، ۱۳ دهیار و ۱۳ دبیرخانه هلال از شهرستان های لنگرود، املش و رودسر شرکت کردند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی درباره نحوه و هدف شکل گیری خانه های هلال و ارتقای آمادگی جامعه در برابر مخاطرات آموزش های لازم را فرا گرفتند.

معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان در ادامه با اشاره به اینکه به راه اندازی ۱۶۷ خانه های هلال در این استان، تصریح کرد: خانه های هلال با گسترش آموزش های امدادی سبب افزایش آگاهی مردم در برابر حوادث و آسیب های اجتماعی می شوند.

وی با بیان اینکه این سومین دوره آموزشی خانه های هلال است که مسئولان و دبیران خانه های هلال املش، لنگرود، رودسر در آن شرکت کرده اند، ادامه داد: در این کارگاه ها تلاش می شود تا آگاهی لازم در زمینه مخاطرات داده شود.

پرستش در ادامه با اشاره به اینکه محور آموزش ها بر پایه پیشگیری و آمادگی در موضوعات مختلف از جمله تصادفات، سیلاب و زلزله برنامه ریزی شده است، افزود: در این دوره ها، مدیریت بحران آموزش داده شود.

وی در ادامه گفت: به غیر از شهرستان های یاد شده در شهرستان های سیاهکل، رشت، رودبار، آستانه و لاهیجان نیز این جلسات آموزشی برگزارشده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha