پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ظریف هرگونه تماس تلفنی احتمالی با پامپئو را رد کرد

وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به خبرگزاری رویترز درباره احتمال برقراری تماس تلفنی بین او و همتای آمریکایی، تاکید کرد که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

ظریف هرگونه تماس تلفنی احتمالی با پامپئو را رد کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران گفت با وضعیتی که دولت کنونی آمریکا ایجاد کرده، دیگر نمی توان اتفاقی مانند بازداشت ۱۰ ملوان آمریکایی توسط ایران در آب های سرزمینی (سال ۲۰۱۶) را در صورت رخ دادن مجدد، به سادگی و سریعا حل کرد.

ظریف در مصاحبه با خبرگزاری «رویترز» در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا اکنون امکان حل سریع بحران های احتمالی بین ایران و آمریکا وجود دارد، گفت: «خیر، چگونه می توان از آنها جلوگیری کرد؟»

وی همچنین درباره احتمال برقراری تماس تلفنی با «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا افزود: «پامپئو هر زمانی که درباره ایران صحبت می کند، به من توهین می کند. چرا باید حتی به تماس او پاسخ بدهم؟»

درپی همین مسئله، بسیاری از مقامات کنونی و پیشین دولت آمریکا، دیپلمات های خارجی، قانونگذاران آمریکایی و تحلیلگران سیاست خارجی معتقدند که این عداوت دوجانبه بین وزرای خارجه ایران و آمریکا و نبود کانالی برای تماس مستقیم، احتمال وقوع درگیری نظامی را در زمان سوءتفاهم ها یا اتفاقات تصادفی افزایش می دهد.

«مورگان اورتاگوس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اما بدون پاسخ دادن درباره اینکه دولت ترامپ چگونه در زمان وقوع بحرانی مشابه سال ۲۰۱۶ می خواهد با ایران ارتباط برقرار کند، فقط به این توضیح بسنده کرد: «وقتی زمان صحبت فرا برسد، مطمئن هستیم که همه ابزارها را در اختیار داریم».

پامپئو اما طی نشست مطبوعاتی که با خبرنگاران داشت، نگرانی ها درباره توانایی واشنگتن برای ارتباط با تهران را رد کرد: «راه های بسیاری وجود دارد که بتوانیم از طریق آن ارتباط برقرار کنیم. عمان، سوئیس و عراق کشورهایی هستند که با هر دو طرف روابط خوبی دارند و می توانند پیام ها را منتقل کنند».

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha