قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۳۰۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نجوای عاشقانه مردم اردبیل در نخستین شب از لیالی قدر

نخستین شب از لیالی پر برکت قدر در مصلای بزرگ اردبیل با حضور عاشقان و روزه داران برگزار شد و شب زنده داران قرآن بر سر گرفته و نجوای عاشقانه «الغوث الغوث» و «بک یا الله» سر دادند.

نجوای عاشقانه مردم اردبیل در نخستین شب از لیالی قدر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، لَیلَةُ القَدر شب نزول قرآن و مقدّر شدن امور یک ساله انسان هاست، در قرآن و روایات ارزش شب قدر بیش از هزار ماه دانسته شده است. این شب بافضیلت ترین شبِ سال و شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است.

شب های قدر فرصتی برای نزدیک تر شدن به خدایی است که هر زمانی را برای بخشیدن بندگانش بهانه قرار می دهد و چه بسا شب های قدر را نمی توان با هیچ شبی مقایسه کرد؛ شبی که آیه های مبارک قرآن از آسمان نازل شد و خداوند مهر و محبتش را در این شب بر زمین و زمان تمام کرد.

مراسم شب احیاء در نخستین شب از لیالی پر برکت قدر همزمان با سالروز شب ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی ابن ابیطالب(ع) در مصلای بزرگ اردبیل با حضور عاشقان و روزه داران برگزار شد و شب زنده داران قرآن بر سر گرفتند.

آیت الله سید حسن عاملی در مراسم شب 19ماه مبارک رمضان در مصلای بزرگ اردبیل اظهار کرد: امیرالمومنان علی(ع) معجزه رسالت خاتمیت و قدرت روحی حضرت ختمی مرتبت است.

وی افزود: در تاریخ هیچ شخصیتی به غیر از حضرت علی(ع) که بتواند تمام فضیلت ها را یک جا داشته باشد وجود ندارد و تربیت ایشان قطعا تربیت زمینی نیست.

امام جمعه اردبیل به فضیلت های فراوان امام علی(ع) اشاره کرد و گفت: بحثی باز شده که کدام یک از فضیلت های حضرت امیر والاتر از دیگر فضیلت های ایشان است و هر کس از جنبه ای به این مساله نگاهی داشته است.

وی به اولین فضیلت امیرالمومنان علی(ع) اشاره کرد و گفت: عده ای برترین فضیلت را فرمایش پیامبراکرم(ص) درباره همراهی حق با علی(ع) و علی(ع) با حق می دانند، پیامبراکرم(ص) تابلوی بزرگی نهاده که اگر به دنبال حق هستید باید رهرو علی(ع) باشید.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به فضیلت های دیگر امیرالمومنان علی(ع) نیز اشاره کرد و بیان داشت: عده ای دیگر به احادیث و فرمایشات پیامبر اکرم(ص) اشاره می کنند که می فرمایند؛ علی(ع) از قرآن و قرآن از علی(ع) و یا علی از من و من از علی هستم.

وی ادامه داد: در نظریه ی دیگر فضیلت بزرگ امیرالمومنان(ع) شاهد وحی بودن است و درک و شاهد رسالت نبی مکرم اسلام(ص) بودن فضیلتی بسیار بزرگ است.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: عده ای دیگر براساس این فرمایش پیامبر اکرم(ص) که «ضَربَةُ عَلِی یَومَ الخَندَقِ اَفضَلُ مِن عِبادَةِ الثّقلین»، بزرگترین فضیلت ایشان را اتصال وجود اسلام به وجود امیرالمومنان علی(ع) می دانند و چه کسی غیر از علی(ع) را می توان یافت که وجود اسلام به وجودش بسته باشد.

عاملی حکمت، علم، مظلومیت، عبادت و عدالت امیرالمومنان علی(ع) را از دیگر فضیلت های ایشان دانست و گفت: امام علی(ع) هیچ گاه به فکر محافظه کاری و معامله و سازش نبود و از هیچ کس به غیر از پروردگار هراسی نداشت.

وی به عدالت حضرت امیر(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: اگر خود را شیعه علی(ع) می دانیم باید اعمال و رفتار ایشان را ترازوی اعمال خود قرار دهیم. شیعه واقعی پا جای پای علی(ع) قرار می دهد.

انتهای پیام/3463/111

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha