پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۲۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تفسیر کوثر در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد

نشست رونمایی از تفسیر کوثر، جدیدترین تفسیر قرآن کریم، جمعه سوم خرداد با حضور شخصیت هایی از جمله آیت الله یعقوب جعفری نویسنده کتاب، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی مشاور علمی نمایشگاه قرآن برگزار شد.

تفسیر کوثر در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم رونمایی شد

آیت الله جعفری در این نشست با بیان این که در طول ۲۲ سال اخیر با آیات قرآن، زندگی کرده است، گفت: در تفسیر کوثر به سوالات روز و جدیدترین شبهات درباره قرآن کریم توجه کرده ام، چرا که خود با فضای مجازی آشنایی زیادی دارم و هر ماه جدیدترین مطالب و سوالات را از اینترنت جمع آوری می کردم. البته شیوه پرداخت به شبهات در این تفسیر، شیوه ای است که آن را تهاجمی نامگذاری می کنم، یعنی ترجمه و توضیح آیات به گونه ای انجام شده است که هرکس آن را بخواند، سوال و شبهه موردنظرش پاسخ داده شود.
در ادامه این نشست، آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که نمایشگاه قرآن، دریای نور و برکت است، گفت: خدا را شاکرم که عمر من را طول داد تا به نمایشگاه بیست و هفتم قرآن و رونمایی از تفسیر کوثر برسم، آرزو می کردم این تفسیر منتشر شود تا بتوانم آن را کامل مطالعه کنم.
وی با تجلیل از ویژگی های علمی مؤلف کتاب، گفت: ایشان همشهری و همسایه ما هستند، بارها تلفنی با من درباره این کتاب صحبت کرده اند، آنچه فهمیدم این بود که مبانی تفسیر کوثر، تدبر است و برای توضیح آیات، وقت و دقت زیادی کنار گذاشته شده است، بنابراین فکر می کنم یکی از بهترین تفسیرهایی است که می تواند در زمانه حاضر وجود داشته باشد.
این پژوهشگر قرآنی یادآوری کرد: هدف نهایی قرآن، هدایت است و این مهم جز با تدبر در قرآن محقق نمی شود.
آیت الله هاشم زاده هریسی به نام گذاری این اثر نیز اشاره کرد و گفت: کوثر، نامی قرآنی است و این حقیقت را یادآوری می کند که همه قرآن، اسلام، نبوت، امامت و زهرای مرضیه (س)، برای جهانیان و امت اسلامی، خیر کثیر است.
در پایان این مراسم نیز حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی خسروی مدیرکل آموزش معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور علمی نمایشگاه قرآن در سخنانی کوتاه ضمن تجلیل از اثر تفسیر کوثر به بیان نکاتی درباره سوره کوثر پرداخت.
انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha