پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۲۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همه چیز درباره عملیات سفیدبرفی!  / نفوذ 5 هزار نیروی مخفی در سازمان های دولتی ایالات متحده

دهه 1970 یاداور یکی از بزرگ ترین عملیات های نفوذ برای ورود به سازمانهای دولتی ایالات متحده بود. در جریان این عملیات بزرگترین پاکسازی در مورد کلیسای ساینتولوژی انجام شد.

همه چیز درباره عملیات سفیدبرفی!  / نفوذ 5 هزار نیروی مخفی در سازمان های دولتی ایالات متحده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  دهه 1970 یاداور یکی از بزرگ ترین عملیات های نفوذ برای ورود به سازمانهای دولتی ایالات متحده بود. در جریان این عملیات بزرگترین پاکسازی در مورد کلیسای ساینتولوژی انجام شد.

 شاید بهتر باشد پیش از ورود به ماجرای عملیات سفیدبرفی اصلا بگوییم کلیسای ساینتولوژی چه اهدافی را دنبال می کند. مکتب علم گرایی یا سانتولوژی در کلیسا مجموعه ای از تعالیم است که رون هابارد (یا ال رون هابارد) نویسنده داستان های علمی تخیلی آن را توسعه بخشید.

در ظاهر، این فرقه می کوشد تا به واسطه علم انسان را به خداشناسی نزدیک کند اما در نهایت مشخص شد که این فرقه بیشتر به دنبال کسب منافع شخصی رهبران خود بوده و تمامی افرادی که در آن وارد می شوند تحت سلطهٔ رهبران مذهبی آن قرار می گیرند. برهمین اساس بود که حدود 5 هزار نفر از عوامل مخفی این سازمان سعی کردند در دهه 1970 با نفوذ در بیش از 136 سازمان دولتی و خصوصی سوابق فعالیت های سازمانی رهبران ارشد این گروه را مخفی کنند.

هدف عملیات سفید برفی این بود که مدارک مربوط به فعالیت های جنایی کلیسا و هابارد را از 136 سازمان دولتی، سفارتخانه های خارجی، کنسولگری ها و سازمان های خصوصی که از فعالیت های کلیسا حمایت می کردند، بدست آورد.

عملیات سفید برفی سرانجام خوشی برای ترتیب دهندگانش نداشت و بین سال های 1977 و 1980، 11 مدیر کلیسایی، از جمله همسر هابارد، مری هابارد، به اتهام جرم و جنایت، سرقت اسناد و اموال دولتی محکوم شدند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha