پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۲۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عراق رسما تایید کرد: محور سفر پمپئو، مسائل میان ایران و آمریکا بود

"محمد علی الحکیم" وزیر امور خارجه عراق برای نخستین بار برخی محور های مربوط به سفر مخفیانه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به بغداد و مذاکراتش با مقامات عراقی را مطرح کرد. وزیر امور خارجه عراق گفت که عبدالمهدی همچنین به مقام آمریکایی یادآور شده است که عراق می خواهد در جایگاهی باشد که از این بحران آسیب نبیند و پمپئو نیز جایگاه عراق را برای آمریکا مهم دانست.

عراق رسما تایید کرد: محور سفر پمپئو، مسائل میان ایران و آمریکا بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر امور خارجه عراق تصریح کرد که محور اصلی سفر اخیر "مایک پمپئو" همتای آمریکایی وی به بغداد و مذاکرات با مقامات عراقی، مسائل میان واشنگتن و تهران بوده است.

"محمد علی الحکیم" وزیر امور خارجه عراق برای نخستین بار برخی محور های مربوط به سفر مخفیانه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به بغداد و مذاکراتش با مقامات عراقی را مطرح کرد.

وزیر خارجه عراق که با تلویزیون عراقی سومریه سخن می گفت، افزود که سفر وزیر خارجه آمریکا به بغداد، سفری مهم بود و وی موضع آمریکا در خصوص بحران با ایران را به اطلاع مقامات عراقی رساند.

الحکیم گفت: پمپئو در دیداری که با عادل عبدالمهدی نخست وزیر داشت، برخی مشکلات جاری میان واشنگتن با تهران را مطرح کرد.

وی افزود: عبدالمهدی نخست وزیر عراق نیز به پمپئو گفت که عراق روابط مستحکم با ایران دارد و منافع اقتصادی همچون واردات برق و گاز و همچنین روابط بسیار خوب سیاسی میان دو کشور وجود دارد و بر این اساس روابط با تهران برای بغداد، از ویژگی خاصی برخوردار است.

وزیر امور خارجه عراق گفت که عبدالمهدی همچنین به مقام آمریکایی یادآور شده است که عراق می خواهد در جایگاهی باشد که از این بحران آسیب نبیند و پمپئو نیز جایگاه عراق را برای آمریکا مهم دانست.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha