قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۱۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بررسی موضوع «عرفان های نوظهور ابزاری برای نفوذ» در بندرعباس

پژوهشگر مهدویت به بررسی موضوع «عرفان های نوظهور ابزاری برای نفوذ» در دانشگاه فرهنگیان هرمزگان پرداخت.

بررسی موضوع «عرفان های نوظهور ابزاری برای نفوذ» در بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بندرعباس، امیرمحمد رضایی زارعی شامگاه پنج شنبه در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان به بررسی موضوع عرفان های نوظهور ابزاری برای نفوذ، پرداخت و در تبیین این موضوع اظهار داشت: سال هاست که شاهد ظهور و بروز جریان نوظهور در شرق و غرب جهان هستیم و سال به سال بر تعداد آنها افزوده می شود.

وی ادامه داد: سرکرده این عرفان ها با این ادعا که می توانند با آموزه هایشان (افسردگی، تنهایی، اضطراب و ... ) را از بین ببرند جوانان را جذب کرده و در پایان سبب اتفاقات غیر قابل جبران و نابودی آینده آنان می شوند.

سخنران میثاق الله با بیان حدیثی از امیرالمومنین علی (ع) با این محتوا که «هرگز نمی توان راه رشد را بیابید مگر آنکه راه انحراف را هم نشان دهید» به اهمیت بحث در این باره اشاره کرد و گفت: یکی از هزاران وعده این مدعیان دروغین، ایجاد حالات معنوی درون افراد است اما چگونه؟ آنها با برگزاری جلساتی تحت عنوان مراسم پاکسازی، انجام تکالیفی هم چون نماز، حج، روزه و ...را منع می کردند و با حذف و تحقیر این تعالیم، دستورالعمل های دیگری به مخاطبان خود می دهند که سبب آسیب پذیری آنها می شود.

رضایی زارعی ادامه داد: مدعیان دروغین به جای اعتقاد به معاد، اعتقاد به آموزه غیر معقول تناسخ را معرفی می کنند در صورتی که امام رضا (ع) می فرمایند: هرکس معتقد به تناسخ باشد به خدای بزرگ کافر شده و بهشت و جهنم را تکذیب کرده است.

وی اضافه کرد: این مدعیان دروغین به جای انجام نماز و عبادات به انجام مراقبه های بی روح و گاه دشوار فرا می خوانند. در صورتی که اثبات شده نماز و روزه علاوه بر آن که عبادت پروردگار است، موجب طراوت و شادابی در خود شخص است.

پژوهشگر مهدویت بیان داشت: این عرفان های کاذب به جای تعلیم شریعت از واژه وضع مقررات استفاده می کنند و از این طریق توحید و نبوت را زیر سوال می برند.

رضایی زارعی تصریح کرد: متاسفانه سرکرده های این فرق ضاله با برپایی جلسات خصوصی، جوانان را فریب داده و همچنین با نام آموزه های اسلامی، اصول و اعتقادات اسلامی را ناکارآمد معرفی می کنند.

وی در پایان ابراز داشت: اندیشمندان آمریکایی به دنبال آن هستند تا با حمایت و تقویت این فرق کاذب، نظام جمهوری اسلامی را نابود کنند.

انتهای پیام/88037/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha