پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۱۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

60 هزار نفر از مردم نکا درگیر محاکم قضایی هستند

دادستان نکا گفت: 60 هزار نفر از مردم نکا درگیر محاکم قضایی هستند و باید تلاش شود تا با فرهنگ سازی در بخش پیشگیری از جرائم، تعداد پرونده های ورودی به دادگستری کاهش یابد.

60 هزار نفر از مردم نکا درگیر محاکم قضایی هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان نکا، حجت الاسلام اسماعیل ملاکریمی، پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نکا در سالن اجتماعات فرمانداری اظهار کرد: دستگاه قضایی به تنهایی نمی تواند ردا و قبای پیشگیری از جرائم را به دوش بکشد.

وی افزود: در پیشگیری از جرم باید همه مردم و مسؤولان وارد کار شده و دستگاه های مختلف در این بخش کوشش کنند که متاسفانه در سال های اخیر در بحث پیشگیری و حمایت از دستگاه قضایی، خوب عمل نشد.

دادستان نکا با اعلام اینکه در سال گذشته 3 هزار و 220 پرونده در دادگستری نکا رسیدگی شد؛ خاطر نشان کرد: با توجه به ورودی و رسیدگی این پرونده ها بیانگر آن است که در پیشگیری به درستی عمل نشده است.

ملاکریمی گفت: روزانه بیش از 20 پیامک در مورد برداشت غیرمجاز از رودخانه ها دریافت می کنم که باید در این حوزه با دقت بیشتری وارد عمل شده و برای رفع مشکلات مردم تلاش شود.

وی با اشاره به ورود ارزش افزوده شرکت ها و کارخانجات و هزینه کرد آن در بخش شهری و روستایی اظهار کرد: طبق قانون مالیاتی، ارزش افزوده شرکت ها حقوق عامه مردم است و شهرداری ها و دهیاری ها باید در بخش خدمات عمومی ان را هزینه کنند و در این بخش اقدامات جهادی انجام شود.

دادستان نکا افزود: رودخانه نکا که از وسط شهر نکا می گذرد باید دارای نقشه باشد و برداشت و یا عدم برداشت از این رودخانه توسط آب منطقه ای استان مشخص شود و اگر در بخش هایی حریم رودخانه تصرف شده است؛ با ارائه نقشه و کار کارشناسی رفع تصرف شود که در حال حاضر کند است.

ملاکریمی گفت: متاسفانه در بعد از سیل سال 78 برخی از اراضی حاشیه رودخانه گرفتار سیل شد که به برخی از این افراد، معادل آن زمین داده شد اما برخی از افراد با گرفتن زمین هنوز رفع تصرف انجام نداده اند و باید این بخش تعیین تکلیف شود.

وجود ناهنجاری ها و سرقت در نکا نگران کننده است

امام جمعه نکا هم در سخنانی با اشاره به فواید ماه رمضان، ماه برکت و رحمت اظهار کرد: این ماه مبارک دارای برکات فراوان است که نباید برخی از ناهنجاری ها موجب از بین رفتن خیرات این ماه شود.

حجت الاسلام محمدباقر محمدی لایینی افزود: متاسفانه برخی ناهنجاری ها، بدحجابی، بی حجابی، روزه خواری و مظاهر ضدفرهنگی در ماه رمضان افزایش یافته که باید رسیدگی شود.

وی گفت: مردم برخی از روستاها از سرقت در مزارع کشاورزی گلایه مند هستند و شکایت دارند و باید این مسائل و موارد بدرستی بررسی و ریشه یابی شود.

انتهای پیام/86002/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha