پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۱۴۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال از صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند در کشور خبر داد.

صدور بیش از ۴۵ میلیون کارت ملی هوشمند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیف الله ابوترابی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ میلیون نفر برای دریافت کارت ملی هوشمند تکمیل ثبت نام کردند اظهار کرد: تا ۲۰ اردیبهشت امسال ۵۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۸۲۷ نفر مراحل تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمندشان را انجام داده اند که از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۲۹۱ نفر کارت ملی هوشمند صادر شده و ۴۴ میلیون و ۴۲۱ هزار و ۸۲۰ کارت نیز تحویل صاحبانشان داده شده است. پیش بینی می شود که حدود هشت تا ۱۰ میلیون نفر نیز هنوز برای دریافت کارت های ملی هوشمند خود اقدام نکرده اند.


وی ادامه داد: بنابر مصوبه هیات وزیران در سال های ۹۶ و ۹۷ اعتبار کارت های نمونه قدیم را تمدید کردیم اما از فروردین سال ۹۸ اعتبار کلیه کارت های ملی قدیم از درجه اعتبار ساقط شد.

ابوترابی در ادامه با تاکید بر اینکه بنای تمدید مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند را نداریم افزود: زیرا اگر باز هم تمدید کنیم عده ای هستند که در مهلت تعیین شده مراجعه نمی کنند بنابراین مهلت ثبت نام تمدید نشد تا افراد هرچه سریعتر نسبت به ثبت نام کارت ملی هوشمندشان اقدام کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه های اجرایی مقرر شد که از اول خرداد ۹۸ کسانی که تکمیل ثبت نام انجام داده و رسید دریافت کرده اند هنگام مراجعه به دستگاه های اداری در زمره دارندگان کارت ملی هوشمند قرار گیرند، یعنی رسید تکمیل ثبت نام به منزله بهره مندی از خدمات در دستگاه های اجرایی کشور تا زمان صدور کارت ملی هوشمند است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha