قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۰۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمریکا: تهدید داعش در افغانستان جدی تر شد

گزارش های اطلاعاتی آمریکا حاکی از آن است که تهدیدهای داعش در افغانستان خطرناک تر شده است بخصوص در استان کنر در شرق افغانستان.

آمریکا: تهدید داعش در افغانستان جدی تر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

گزارش های اطلاعاتی آمریکا حاکی از آن است که تهدیدهای داعش در افغانستان خطرناک تر شده است بخصوص در استان کنر در شرق افغانستان.

به نقل از طلوع نیوز، در گزارش اطلاعاتی آمریکا آمده است که تعداد اعضای داعش در افغانستان به ۵ هزار تن رسیده است.

در این گزارش تصریح شده است: اطلاعات سری جدید نشان می دهد که داعش افغانستان هم از لحاظ تعداد و هم انگیزه رشد قابل توجهی داشته است و تعداد اعضای این گروه با ۵ هزار تن تقریبا نسبت به سال گذشته پنج برابر شده است. تمرکز این گروه نیز بر حملات شاخص تر و بزرگ تر متمرکز شده است.

اسکات میلر، فرمانده نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان می گوید: فکر می کنم داعش سازمان بسیار خطرناکی است. زمانیکه درباره تروریسم درافغانستان صحبت می کنید این خطر دو چندان می شود. حضور آنها در این منطقه بسیار خطرناک است. ما نتیجه داعش را دیده ایم. آنها برای دنیا خطرناک هستند.

براساس اطلاعات آمریکا داعش افغانستان در کابل، ننگرهار، کنر و برخی مناطق شمال افغانستان فعال هستند.

معصوم استانکزی، مدیر اداره امنیت ملی افغانستان داعش را تهدیدی می داند که گریبان دنیا را گرفته است. وی می گوید: مساله داعش مساله کوچکی نیست مختص افغانستان هم نیست کسانی هستند که از آسیای مرکزی و مناطق دیگر جهان به افغانستان آمده اند.

براساس گزارش های اطلاعاتی نگران کننده تر این است که این گروه تروریستی مقابل دولت افغانستان و طالبان به امتیازاتی دست یافته و تقریبا توانسته قلمرو خود را در استان کنر گسترش دهند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha