پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۹۰۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز کاوش در دستکند زیرزمینی صالح آباد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان از کاوش در دستکند صالح آباد خبر داد و گفت: حفاری تا زمانی که اعتبار از سوی شهرداری و شورای شهر صالح آباد تامین شود، ادامه دارد.

آغاز کاوش در دستکند زیرزمینی صالح آباد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد ترابی امروز در همدان با اشاره به حفاری و کاوش در دستکند زیرزمینی شهر صالح آباد بهار اظهار کرد: در حال حاضر باستان شناسان در حال کاوش این اثر تاریخی هستند.

وی با بیان اینکه کاوش با همکاری شهرداری در حال انجام است افزود: این اثر طی دو سال اخیر شناسایی شده بود و تاکنون که کاوش در آن آغاز شود، اطلاع رسانی نشده بود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان بیان کرد: فعلا اشیایی از این اثر کشف نشده اما تا دوره ایلخانی این اثر تاکنون به ثبت رسیده اما به شواهدی که قدیمی تر باشد، هنوز برنخوردیم.

وی با اشاره به اینکه طی 10 روز قبل کاوش آغاز شده است اضافه کرد: حفاری تا زمانی که اعتبار پروژه از سوی شهرداری و شورای شهر صالح آباد تامین شود، ادامه دارد.

ترابی با بیان اینکه دستکندهای زیادی در استان همدان وجود دارد افزود: از این تعداد دستکند تنها در سه اثر کار علمی انجام شده است که ارزانفود، سامن و صالح آباد است.

انتهای پیام/89003/ 20

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha