پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اطلاعات بیومتریک باعث اخراج از محل کار می شود! / نگاهی به یکی از عجیب ترین پرونده های دنیای فناوری

چند ماه پیش؛ اواخر سال 2018 یک مرد استرالیایی به علت عدم ثبت اطلاعات بیومتریک خود در محل کار اخراج شد. درواقع کارفرما اعلام کرد که چون این مرد حاضر به ثبت اطلاعات خود نیست مشکوک ارزیابی و اخراج می شود. اکنون این پرونده وارد فازی جدی تر شده است.

اطلاعات بیومتریک باعث اخراج از محل کار می شود! / نگاهی به یکی از عجیب ترین پرونده های دنیای فناوری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، چند ماه پیش؛ اواخر سال 2018 یک مرد استرالیایی به علت عدم ثبت اطلاعات بیومتریک خود در محل کار اخراج شد. درواقع کارفرما اعلام کرد که چون این مرد حاضر به ثبت اطلاعات خود نیست مشکوک ارزیابی و اخراج می شود. اکنون این پرونده وارد فازی جدی تر شده است.

شاید باور نکردنی باشد که یک کارمند نه به دلیل کوتاهی در انجام وظایفش، بلکه به دلیل عدم ثبت اطلاعات بیومتریک خود اخراج شود. اما این اتفاقی است که برای جرمی لی رخ داده و او نیز از کارفرمای خود به جرم اخراج غیرمنصفانه شکایت کرده است.

اخیرا بسیاری از شرکت های مهم از فناوری های تشخیص هویت پیشرفته برای استخدام یا ورود و خروج کارمندان استفاده می کنند. هدف از این فناوری ها برقراری امنیت در محیط کار است اما به نظر می رسد این نوع فناوری ها از دید همه کارکرد مثبت و یکسانی ندارند.

پس از درخواست تجدید نظر، دادگاه به نفع لی رای داده و اعلام کرده که اخراج او از شرکت ناعادلانه است.این مورد سوالاتی را در مورد جمع آوری داده های بیومتریک و مالکیت معنوی مطرح می کند و نگرانی های بیشتری در مورد حفظ حریم خصوصی اشخاص را برجسته می کند.

جرمی لی پس از اینکه از اسکنر اثر انگشت جدید شرکت برای ورود و خروج را استفاده نکرد اخراج شد. لی می گوید اسکنر جدید داده های بیومتریک شخصی او را ردیابی و ثبت می کرده اند و ممکن بود از این داده ها در مسائلی خطرناک سوء استفاده شود. در ضمن لی معتقد است چنین دستگاه هایی می توانند اثر انگشت افراد را با شرکت های شخص ثالث به اشتراک بگذارند.

طی چند سال اخیر بسیاری از نهادهای حقوقی در خصوص استفاده مضاعف از اسکنرهای اثر انگشت یا اسکنرها مبتنی بر مردمک چشم هشدار داده اند. این نهادها معتقدند هیچ شخص یا گروهی نباید تحت فشار قرار گیرند تا اطلاعات بیومتریک خود را به اشتراک بگذارند.

لی در این خصوص می گوید: "من مخالفتی با آزمایش اعتیاد به مواد مخدر یا الکل یا حتی ممنوعیت مصرف سیگار ندارم اما جمع آوری اطلاعات مربوط به ویژگی های فیزیکی یا فیزیولوژیکی می تواند به شیوه های مخرب مورد استفاده قرار گیرد."

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha