پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۹۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

درخواست روسیه برای تشکیل کمیسیون مشترک برجام

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که ضرورت دارد کمیسیون مشترک برجام تشکیل شود تا کشورهای عضو برجام بتوانند درباره راهکارهایی که حفظ برجام را تضمین می کنند، تصمیم گیری کنند.

درخواست روسیه برای تشکیل کمیسیون مشترک برجام

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که ضرورت دارد کمیسیون مشترک برجام تشکیل شود تا کشورهای عضو برجام بتوانند درباره راهکارهایی که حفظ برجام را تضمین می کنند، تصمیم گیری کنند.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای تاکید کرد: ما امیدواریم که امکان جلوگیری از گسترش بیشتر تنش ها فراهم باشد. این تا حد زیادی به شرکای اروپایی ما و توانایی آن ها برای پاسخ مناسب به نگرانی های ایران بستگی داد تا شرایطی برای حفظ روابط تجاری با ایران برای شرکت هایی که [به تجارت با ایران] علاقه مند هستند، به وجود بیاورند.

همچنین در این بیانیه مطرح شد: ما همچنین انتظار داریم که با پیشرفت فعالیت مشترک، ایران از تعلیق برخی تعهدات خود در چارچوب برنامه جامع اقدام عمل مشترک [برجام] خودداری کند.

مسکو بر این عقیده است که ضرورت دارد کمیسیون مشترک توافق هسته ای ایران تشکیل شود.

وزارت امور خارجه روسیه در ادامه اظهار کرد: در کل، آینده برنامه جامع اقدام مشترک درباره توافق هسته ای ایران، نگرانی ها را افزایش می دهد. ضرورت تشکیل جلسه کمیسیون مشترک برجام بیش از قبل آشکار می شود. امیدواریم این کمیته سرانجام تعیین شود تا کشورهای عضو توافق [هسته ای] درباره راهکارهایی برای عادی سازی وضعیت در راستای تضمین حفظ برجام تصمیم گیری کنند.

هم زمان با گذشت یک سال از زمان خروج آمریکا از برجام و تعلل اروپایی ها در انجام تعهدات شان، ایران اعلام کرد که قصد دارد اجرای دو مورد از تعهداتش در این توافق را متوقف کند و اروپا ۶۰ روز فرصت دارد تا برای حفظ توافق اقدامی مؤثر و عملی انجام دهد.

در پی انتشار این خبر، اتحادیه اروپا به همراه انگلیس، فرانسه و آلمان در بیانیه ای مشترک از تصمیم تهران ابراز نگرانی و بر ادامه پایبندی خود به برجام تاکید کردند. آنها از ایران خواستند تا به تعهداتش در این توافق پایبند بماند.

همچنین دفتر نخست وزیری آلمان روز سه شنبه اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه بر ضرورت قانع کردن ایران برای ماندن در توافق هسته ای تاکید کردند و این سه کشور بر سر حفظ آن توافق کردند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha