پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تصفیه خانه و سد سردشت افتتاح شد

فرماندار سردشت با اشاره به افتتاح تصفیه خانه و سد سردشت گفت: سد مخزنی سردشت با حجم 387 میلیون متر مکعب و ارتفاع 112 متر از پی یک سد سنگریزه ای با هسته رسی است که قابلیت تنظیم 1006 میلیون متر مکعب آب در سال را دارد.

تصفیه خانه و سد سردشت افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اقصی نخشی پور امروز در ارومیه، با اشاره به افتتاح تصفیه خانه و سد سردشت اظهار کرد: شهرستان سردشت دارای 542 کیلومتر محور های مواصلاتی و 1411 کیلومتر وسعت با 120 هزار هکتار جنگل و مرتع  است که می تواند یک ظرفیت خوبی برای گردشگری باشد.

وی افزود: با توجه به مرزی بودن شهرستان نیروگاهی که به زودی افتتاح خواهد شد این ظرفیت را ایجاد می کند که بتوان صادرات برق را به کشور عراق داشته و این برنامه می تواند ضمن ایجاد زیر ساخت های کشور همسایه، برای ارز آوری و صادرات فن آوری کشور ارزشمند باشد.

فرماندار سردشت با اشاره به توسعه صنعت شیلات در حوزه سد سردشت اذعان کرد: صنعت شیلات در این منطقه قابل پیگیری است و این نیز می تواند در شاخص های توسعه اشتغال نقشی ارزشمند داشته باشد.

وی گفت: شهرستان سردشت یکی از شهرستان هایی است که متاسفانه از لحاظ شاخص بیکاری رتبه آخر را در استان دارد که با استفاده بهینه از ظرفیت های سد در جهت ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف نقشی مؤثر و تاثیر گذار داشته باشد.

سد مخزنی سردشت با حجم 387 میلیون متر مکعب و ارتفاع 112 متر از پی یک سد سنگریزه ای با هسته رسی است که قابلیت تنظیم 1006 میلیون متر مکعب آب در سال را دارد.

این سد در فاصله 13 کیلومتری سردشت با بر آورد سالیانه 1.6 میلیارد متر مکعب قرار گرفته است که تاکنون بالغ بر 11 هزار میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی جهت احداث، راه های جایگزین و سازه های وابسته آن هزینه شده است.

از سیاست های کلی وزارت نیرو تامین آب شرب سالم و پایدار شهر ها و روستا های کشور و همچنین افزایش ظرفیت تولید انرژی پاک و کاهش گاز های گلخانه ای است که بر این اساس اهداف اصلی اجرای طرح تامین آب شرب منطقه با ظرفیت 485 لیتر بر ثانیه و طول خطوط انتقال 15.5 کیلومتر است.

انتهای پیام/ 1021/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha