پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۵۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سفیر ایران در کویت: در صورت وقوع جنگ، تر و خشک با هم می سوزد

سفیر ایران در کویت با اشاره به اینکه مقامات ارشد ایران تأکید کردند که ایران به دنبال جنگ نیست و مقامات آمریکایی نیز اظهارات مشابهی را بیان کردند، از نگرانی برخی کشورهای منطقه در خصوص احتمال نابسامانی اوضاع ابراز تعجب کرد.

سفیر ایران در کویت: در صورت وقوع جنگ، تر و خشک با هم می سوزد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت با تأکید بر اینکه ایران دنبال جنگ نیست، گفت که در صورت وقوع هر جنگی در منطقه، تر و خشک با هم می سوزد.

«محمد ایرانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت با اشاره به اینکه مقامات ارشد ایران تأکید کردند که ایران به دنبال جنگ نیست و مقامات آمریکایی نیز اظهارات مشابهی را بیان کردند، از نگرانی برخی کشورهای منطقه در خصوص احتمال نابسامانی اوضاع ابراز تعجب کرد.

ایرانی در مصاحبه با روزنامه کویتی «الرأی» گفت:«با وجود اینکه هیچ چیز جدی تا به الان وجود ندارد اما ما باید برای آینده آماده باشیم، با این حال برخی طرف ها مثل «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و جان بولتون (مشاور امنیت ملی آمریکا)که خواهان جنگ در منطقه هستند برای ویرانی منطقه تلاش می کنند».

وی اشاره کرد که چنین اقدامات تحریک آمیزی هیچ کمکی به کسی نمی کند و تنها به نفع این طرف هایی است که برای همگان شناخته شده هستند.

ایرانی همچنین گفت: «ایران برای آرام کردن و ثبات اوضاع تلاش می کند چرا که وقوع هر جنگی باعث می شود که خشک و تر با هم بسوزد و لذا این به نفع هیچ کس نیست و همه طرف ها برای برقراری ثبات و امنیت ملت های خود تلاش می کنند».

سفیر جمهوری اسلامی ایران درباره اثرات شدید تحریم های آمریکا و اینکه گفته می شود مردم ایران در مضیقه شدید قرار دارند، تصریح کرد: «اوضاع در ایران این گونه نیست و صادرات نفت ما متوقف نشده است زیرا ما مرزهای زیادی با کشورهای جهان داریم و صادرات ما برای دوستانمان ادامه دارد».

وی تأکید کرد که ایران کشور بزرگی است و دارای امکانات عظیم و ملتی است که از ۴۰ سال پیش به تحریم های آمریکا عادت کرده اند و اگر کسی این روزها به ایران سفر کند عدم تأثیرات این تحریم ها و یا عدم نگرانی اکثریت مردم ایران را خواهند دید.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha