پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۳۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روزنامه چینی: ظریف خواستار حمایت چین و روسیه از برجام است

پکن روزنامه ساوت چاینا چین نوشت که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران خواستار آن است که چین و روسیه کاملا از برجام و برای حفظ توافق هسته ای حمایت کنند.

روزنامه چینی: ظریف خواستار حمایت چین و روسیه از برجام است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این روزنامه روز شنبه نوشت: ظریف برای گفت و گو درباره مسایل بسیار مهم و مخاطرات موجود در منطقه به پکن سفر کرد و تاکید دارد که باید از برجام حفاظت شود.
گزارش می افزاید: ظریف در سفرش به شرق آسیا از جمله چین و ژاپن نسبت به وضعیت خطرناک تشدید تنش ها از سوی آمریکا ابراز نگرانی کرد و هشدار داد و از چین و روسیه خواست تا اقداماتی قاطع برای حراست از توافق هسته ای انجام دهند.
نشریه می افزاید: ظریف در شرایطی بعد از ظهر جمعه به وقت محلی با وانگ یی وزیر خارجه چین دیدار کرد که آمریکا ناو هواپیمابر و بمب افکن های خود را به منطقه اعزام کرده و به اعتقاد ایران باعث افزایش تنش ها شده است.
روزنامه نوشت که محور مذاکرات ظریف با طرف چینی مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بخصوص شرایط بسیار خطرناک در منطقه بوده است.
گزارش حاکی است ایران این توافق را با چین، روسیه و کشورهای اروپایی امضا کرد اما ظریف می گوید که آنها پس از خروج آمریکا از برجام فقط به انتشار بیانیه اکتقا کرده اند.
ساوت چاینا از قول وی اضافه می کند که اگر جامعه بین المللی، چین، روسیه و دوستان دیگر خواستار حفظ دستاوردها هستند باید اطمینان حاصل شود که ملت ایران هم از منافع توافق هسته ای بهره مند می شود.
گزارش می نویسد ظریف تاکید می کند چین و روسیه در این مدت و برای توافق هسته ای تلاش و از ایران حمایت کرده اند اما طرف های دیگر کارهای لازم را صورت نداده و در وظایفشان کوتاهی کرده اند.
روزنامه از قول وانگ جیان محقق آکادمی علوم اجتماعی چین نوشته است که اگر توافق هسته ای به شکست بینجامد، ایران برنامه هسته ای خود را از سر خواهد گرفت.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha