پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۳۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک عضو سابق سیا به اتهام جاسوسی برای چین به 20 سال زندان محکوم شد

یک عضو سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا که به اسناد محرمانه دست داشته است به اتهام جاسوسی برای چین به 20 سال زندان محکوم شد.

یک عضو سابق سیا به اتهام جاسوسی برای چین به 20 سال زندان محکوم شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزارت دادگستری آمریکا روز جمعه خبر داد که یک عضو سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) پس از آنکه اتهام توطئه علیه آمریکا بوسیله انتقال اطلاعات دفاعی به چین علیه وی ثابت شد به 20 سال زندان محکوم گردید.

«کوین پاتریک مالوری» از ایالت ویرجینیا، توسط هیئت منطقه فدرال در ژوئن 2018 به چند فقره اتهام در توطئه از طریق انتقال اطلاعات دفاعی ملی و کمک به دولت خارجی و بیان اظهارات غلط محکوم شد.

وزارت دادگستری اعلام کرد مالوری که 62 سال دارد پست های حساس متعددی در سازمان های دولتی و پیمانکاران دفاعی داشته است. از جمله پست هایی که وی در آن فعالیت داشته افسر محرمانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و افسر اطلاعاتی سازمان اطلاعات دفاعی (دیا) بوده است. وی مجوزهای امنیتی بسیار بالایی در اختیار داشته است.

چند روز پیش نیز «چری چان شینگ لی» یکی دیگر از افسران سابق سیا به دلیل جاسوسی برای چین  مجرم شناخته شد.«ران راکول هانسن» از افسران سابق سازمان  اطلاعات دفاعی نیز در ماه مارس به دلیل جاسوسی و دریافت صدها هزار دلار زمانی که به عنوان یک عامل در پکن فعالیت می کرده، مجرم شناخته شد.

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha