پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۰۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

منابع امنیتی افغانستان: طالبان به پهپاد و سلاح لیزری مجهز است / ۴۰ نیروی افغان با جنگ افزار های لیزری کشته شده اند

منابع امنیتی در افغانستان تاکید دارند که گروه طالبان در «جوزجان» به پهپاد و سلاح های پیشرفته لیزری مجهز است. «سید عزیزالله الفتی»، نمایندۀ جوزجان در مجلس نمایندگان افغانستان معتقد است که طالبان با استفاده از جنگ افزارهای مدرن، ابتکار عمل در جنگ را به دست گرفته است.

منابع امنیتی افغانستان: طالبان به پهپاد و سلاح لیزری مجهز است / ۴۰ نیروی افغان با جنگ افزار های لیزری کشته شده اند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منابع امنیتی در افغانستان تاکید دارند که گروه طالبان در «جوزجان» به پهپاد و سلاح های پیشرفته لیزری مجهز می باشد.

این منابع همچنین از دستیابی طالبان به جنگ افزارهای ضد زرهی خبر می دهند.

بر اساس گزارش های دریافتی، در نبردهای اخیر میان طالبان و نیروهای دولتی، 40 تن از نیروهای امنیتی افغانستان با استفاده از جنگ افزارهای لیزری کشته شده اند.

«سید عزیزالله الفتی»، نمایندۀ جوزجان در مجلس نمایندگان افغانستان معتقد است که طالبان با استفاده از جنگ افزارهای مدرن، ابتکار عمل در جنگ را به دست گرفته است.

شماری از شهروندان جوزجانی در گفت و گو با رسانه های محلی، با نگرانی از وضعیت امنیتی این استان تاکید دارند استفاده از جنگ افزارهای مدرن لیزری و پهپادها ، موجب بدترشدن وضعیت امنیتی در جوزجان شده است.

حضور 18 ساله نظامیان آمریکایی در افغانستان، نه تنها برای مردم این کشور امنیت نیاورده است، بلکه هر روز بر شدت ناامنی در مناطق مختلف این کشور از جمله هرات افزوده می شود.

آمریکایی ها سالانه 50 میلیارد دلار برای امنیت سربازان خود در افغانستان هزینه می کنند.

سخنگوی طالبان نیز چندی پیش اعلام کرده است که برای بیرون راندن اشغالگران حملات خود را علیه نیروهای متجاوز آمریکایی شدت می بخشند.

مسوول مذاکرات صلح طالبان با آمریکا در دوحه قطر، روز گذشته گفته بود پس از شکست دو ابرقدرت در افغانستان ( بریتانیا و شوروی) به زودی ابرقدرت آمریکا نیز از این کشور پا به فرار خواهد گذاشت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha