قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۰۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کمبود کلاس درس در البرز با کمک خیرین برطرف می شود

کرج مدیرکل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد: ساخت کلاس های درس در این استان تنها با کمک خیرین و مردم برطرف خواهدشد.

کمبود کلاس درس در البرز با کمک خیرین برطرف می شود

سالار قاسمی روز سه شنبه در نشست ستاد بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز البرز اظهارداشت: دانش آموزان البرز نیاز به فضای مناسب و ایمن تحصیلی دارند که این مهم تنها با افزایش سطح مشارکت های مردمی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز دولتی امکان پذیر است.
وی یاد آورشد: امسال جشنواره خیرین مدرسه ساز با رویکرد افزایش ایمنی مدارس در 26 اردیبهشت ماه 98 در تالار شهیدان نژاد فلاح برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره های خیرین گامی موثر درهدایت کمک های مردمی در امر مقدس مدرسه سازی دارد.
وی ادامه داد: رشد جمعیت دانش آموزی در البرزاز میانگین کشوری بالاتر است لذا ضرورت دارد، گام های مستحکم برای توسعه و افزایش کلاس های درس در این استان برداشته شود زیرا سالانه باید 400 کلاس جدید ساخته شود.
وی عنوان کرد: توسعه فضاهای آموزشی در این استان موجب کاهش مشکلات آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت از جمله تراکم دانش آموزی و مدارس دوشیفته می شود.
وی افزود: خیرین نیک اندیش با نگاهی معنوی در این جشنواره حضور پیدا می کنند تا در امر رفع تنگناهای آموزش و پرورش ایفای نقش کنند.
وی تصریح کرد: سالانه بیش از 12 هزار دانش آموز به جمعیت دانش آموزی البرز به دلیل مهاجرت اضافه می شود که این مهم سبب شده است تا این استان با کمبود فضای آموزشی روبرو شود.
قاسمی فرهنگ سازی در راه حرکت معنوی مدرسه سازی در جامعه را از سوی رسانه ها ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید در این راه همه مردم با هر توان مالی با خیرین مدرسه ساز همدل و همراه شوند.
وی تاکید کرد: تراکم دانش آموزی در کلاس های البرز بالاست لذا ساخت کلاس های جدید در این استان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان البرز نیز در این نشست اظهارداشت: حضور خیرین در امر ساخت مدرسه در البرز از رشد خوبی برخودار است به گونه ای که در تحقق تعهدات مالی در کشور رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.
محمد رضا اسپرورین به برنامه تقدیر از خیرین مدرسه ساز در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز البرزاشاره و تصریح کرد: تکریم از خیرین مدرسه ساز به خاطر حرکت ارزشمندشان در امر مقدس مدرسه سازی ضروری است.
وی بیان داشت : جشنواره خیرین مدرسه ساز با هدف تقویت و توسعه فضاهای آموزشی برگزار می شود که تا کنون حاصل آن رضایتمندی فعالان عرصه تعلیم و تربیت و خانواده ها را به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار را در پی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: دستاوردهای خیرین و نمایش کارهای انجام شده آنها در قالب نمایشگاه یا رسانه ها زمینه تشویق و همکاری بیشتر مردم در ساخت مدرسه را مهیا می کند.
2819/ 6155

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha