قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۰۱۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امر به معروف در کشور به مقابله با منکرات محدود شده است/ فرهنگ سازی مهم ترین رسالت ستاد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: متأسفانه همه به اشتباه فکر می کنند که ستاد امر به معروف فقط برای مقابله با منکرات است در حالی که این ستاد وظیفه فرهنگ سازی و احیای امر به معروف را بر عهده دارد.

امر به معروف در کشور به مقابله با منکرات محدود شده است/ فرهنگ سازی مهم ترین رسالت ستاد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نشست خبری حجت الاسلام جلیل محبی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در غرفه ستاد امر به معروف نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد.

در این نشست محبی بااشاره به تصویب قانون حمایت از آمران به معروف گفت: از تصویب این قانون حدود چهار سال می گذرد و با وجود قانونی بودن فعالیت ستاد امر به معروف و نهی از منکر معتقدم عملکرد کشور در زمینه امر به معروف مطلوب نبوده زیرا این فریضه تنها به مقوله حجاب نگاه داشته و روابط میان انسان ها فراموش شده است.

وی با اشاره به سخنانی از ائمه علیهم السلام درباره موضوع امر به معروف گفت: امام کاظم علیه السلام در این زمینه می فرمایند: اگر امر به معروف نکنید دعایتان مستجاب نمی شود و اشرار بر شما حاکم می شوند، همچنین امام علی علیه السلام نیز به این موضوع اشاره دارند که اگر حاکمان اصلاح شوند مردم هم اصلاح می شوند، پس امر به معروف ابتدا برای حاکمان جامعه واجب است، حال اگر مردم ببینند که حاکمان درست عمل می کنند فرهنگ مسئولیت اجتماعی جامعه تقویت می شود. همچنین آیت الله جوادی آملی در این زمینه می فرماید: ظاهر مردم ایران باطن مسئولان جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: ما باید ابتدا نحوه صحیح امر به معروف و ترویج مطالبه گری را در اولویت قرار دهیم زیرا همه به اشتباه فکر می کنند که ستاد امر به معروف فقط برای مقابله با منکرات است در حالی که این ستاد وظیفه فرهنگ سازی و احیای امر به معروف را بر عهده دارد، فراموش نکنیم اگر ناهنجاری در بین مردم وجود دارد بخشی از آن به خاطر عملکرد مسئولان است.

در ادامه حجت الاسلام میرزایی معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره رویکردهای این ستاد گفت: تلاش ما این است که جایگاه امر به معروف در کشور ارتقا پیدا کند و مردم بتوانند از مسئولان مطالبه کنند باید عملکرد ما به گونه ای باشد که مردم فکر نکنند ستاد امر به معروف همان گشت ارشاد است.

وی ادامه داد: در این زمینه اجرای برنامه هایی مانند تأسیس سازمان مردمی در زمینه امر به معروف و ارائه آموزش های تخصصی به طلایه داران امر به معروف، تهیه اطلس مشکلات مردم و تدوین راهکار برای آن و ارائه به دستگاه های مختلف می تواند در ارتقاء جایگاه امر به معروف در کشور به ما کمک کند.

در ادامه حسین علی مددی معاون رسانه، فرهنگ سازی و آموزش ستاد امر به معروف بااشاره به تولید برخی محصولات برای احیای امر به معروف در این ستاد گفت: تولید فیلم کوتاه، انیمیشن، کلیپ آموزشی، دوربین مخفی و برگزاری جشنواره های فصلی و مردمی از جمله محصولات ما در راستای ارتقای فرهنگ امر به معروف در جامعه است.

در پایان این مراسم از اثر پیمایش میدانی ستاد امر به معروف که با همت مرکز افکارسنجی دانشگاه تهران تهیه شده است، رونمایی شد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha