قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۰۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بغداد: توقف آموزش نظامی نیروهای عراقی توسط هلند صحت ندارد

وزارت خارجه عراق در واکنش به خبر منتشر شده درباره توقف آموزش نیروهای عراقی توسط ارتش هلند، تاکید کرد که این موضوع صحت ندارد.

بغداد: توقف آموزش نظامی نیروهای عراقی توسط هلند صحت ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،   وزارت خارجه عراق چهارشنبه شب به خبر منتشر شده درباره توقف آموزش نیروهای نظامی این کشور توسط آلمان واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

به گزارش العربیه، در این بیانیه آمده است که آموزش نیروهای نظامی عراق توسط هلند همچنان ادامه دارد.

منابع هلندی بعد از ظهر چهارشنبه اعلام کرده بودند که این کشور مأموریت های نظامی خود در عراق را به دلایل امنیتی متوقف کرد، اما سفارت هلند در بغداد آن را تکذیب کرد.

وزارت خارجه عراق در ادامه به تصمیم آمریکا برای کاهش تعداد کارکنان سفارت خود در بغداد واکنش نشان داد و گفت که «اوضاع عراق امن است و وضعیت امنیتی آن عادی است».

وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای به کارکنان «غیرضرور» سفارت خود در بغداد و کنسولگری این کشور در اربیل دستور داد تا عراق را ترک کنند.

پس از آن، سفارت آمریکا در بغداد در بیانیه ای از تصمیم خروج کارمندان این سفارتخانه در بغداد و اربیل حمایت و دلیل اتخاذ این تصمیم واشنگتن را ناامنی عراق عنوان کرد.

«احمد الصحاف» سخنگوی وزارت خارجه عراق هم عصر چهارشنبه به تصمیم آمریکا درباره کاهش تعداد کارکنان سفارتش در بغداد واکنش نشان داد و اوضاع عراق را «امن» توصیف کرد (جزئیات بیشتر).

وزارت دفاع عراق روز چهارشنبه همچنین به خبر منتشر شده خیرگزاری آلمان درباره توقف همکاری نظامی برلین با بغداد را رد کرد و گفت که «خبرهای منتشر شده درباره توقف نیروهای عراقی توسط ارتش آلمان را رد می کنیم» (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/ح

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha