قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۸۰۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افتتاح پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

افتتاح پلی کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شاهرود، قاسم جان بابایی معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر امروز پس از بازدید از بیمارستان امام حسین (ع) شاهرود با بیان اینکه کلینیک ویژه این بیمارستان به عنوان یکی از پروژه های بزرگ کشور امروز افتتاح شد، اظهار کرد: مساحت این کلینیک بالغ بر سه هزار مترمربع بوده و متشکل از 35 درمانگاه است.

وی گفت: امروز بازدیدی از مراکز درمانی شاهرود صورت گرفت و کلینیک ویژه این شهر به عنوان یکی از پروژه های بزرگ کشور افتتاح شد؛ این پروژه در طرح تحول سلامت سیاست گذاری شده بود و امروز به بهره برداری رسید.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: از ویژگی های این پروژه، دارا بودن آزمایشگاه، واحد تصویربرداری و ام.آر.آی بوده و تقریباً همه تخصص ها در واحد سرپایی پیش بینی شده است.

جان بابایی بیان کرد: داروخانه هم در کنار این کلینیک قرار دارد و امیدواریم رضایت مردم بیشتر شود و بتوانند خدمات بهتری دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه 90 درصد خدمات بیماران سرپایی است، افزود: 10 درصد خدمات مربوط به حوزه بستری می شود و توسعه خدمات سرپایی، رضایت مردم را بیشتر می کند و هزینه و پرداخت آنها نیز کمتر می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به همت نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس، همکاران دانشگاه و مسؤولان استانی یکی از بزرگ ترین و بهترین اورژانس های کشور را با بالغ بر پنج هزار مترمربع در اختیار دارد، اضافه کرد: گرچه اجرای این طرح مقداری طول کشید؛ اما در طرح تحول سلامت بسیار مؤثر خواهد بود.

جان بابایی با تأکید بر اینکه اواخر کار این پروژه به خاطر مباحث اقتصادی کشور با کندی پیش رفت، تصریح کرد: این اورژانس از نظر فیزیکی تقریباً تمام شده است و قسمتی از تجهیزات را در اختیار دانشگاه قرار دادیم و مابقی را به زودی تحویل دانشگاه می دهیم تا اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه هر توسعه ای در شاهرود تنها برای این شهر نیست، اضافه کرد: به خاطر موقعیت خوبی که شاهرود دارد و در مسیر زائران امام رضا (ع) قرار گرفته است و از تهران و گلستان این مسیر را طی می کنند، باید بیشتر به آن توجه شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شهرهای اطراف شاهرود از نظر درمانی کم برخوردارترند، تصریح کرد: شاهرود منطقه ای وسیع و با پراکندی جمعیتی زیاد بوده و فاصله نقاط مختلف با شهر شاهرود است.

جان بابایی اضافه کرد: شاهرود باید منطقه درمانی خاصی باشد تا قسمت اعظم مردم در این منطقه درمان شوند و نیاز به اعزام نباشد و باید به این نقطه برسیم و سیاست گذاری دانشگاه هم در این جهت بوده است.

وی با اشاره به اینکه اورژانس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به همین نیت ساخته شده است، تصریح کرد: مرکز قلب هم مدتی است شروع به فعالیت کرده و تجهیزات برای عمل قلب باز هم تکمیل خواهد شد.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مرکز جامع سرطان را از پروژه های خوب دانشگاه علوم پزشکی شاهرود دانست و اضافه کرد: هم اکنون قسمتی از خدمات مردم در حوزه سرطان مانند شیمی درمانی انجام می شود؛ ولی فاز ساختمانی رادیوتراپی یا پرتودرمانی را به زودی به اتمام می رسانیم و باید دستگاه ها تأمین شود تا مردم از این خدمات استفاده کنند.

جان بابایی با تأکید بر اینکه کلینیک ویژه طرح بسیار خوبی است، افزود: 16 میلیارد تومان هزینه تمام شده این پروژه است تا برای مردم باعث سلامتی و امنیت شود.

انتهای پیام/74035/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha