قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۷۹۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

علت افزایش پشه ها

پشه ها گرچه گونه های بسیار مهمی برای طبیعت به شمار می روند اما برخی انواع آن ها می توانند انسان را آزار دهند و با جثه ریز اما با نیش پرزورشان آرامش انسان را سلب کنند.

علت افزایش پشه ها

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پشه ها گرچه گونه های بسیار مهمی برای طبیعت به شمار می روند اما برخی انواع آن ها می توانند انسان را آزار دهند و با جثه ریز اما با نیش پرزورشان آرامش انسان را سلب کنند.

با توجه به گزارش مردمی مبنی بر افزایش تعداد پشه ها یک حشره شناس گفت: مانداب های ناشی از افزایش بارندگی ها باعث افزایش پشه ها می شود.

 

علیرضا نادری با اشاره به اینکه پشه های خانگی، حشره ای از خانواده Culicidae است، تصریح کرد: آب های راکد بر تکثیر و افزایش جمعیت این گونه تاثیرگذار است. امسال هم ممکن است به دلیل افزایش حجم بارش و ایجاد مانداب ها و آب های راکد در اطراف شهرهایی مثل تهران فرصت تخم گذاری برای این پشه ها فراهم شده باشد.

وی تاکید کرد: تکثیر جمعیت پشه ها تحت تاثیر آب به ویژه مانداب های پیرامون شهرها است البته این پشه ها خیلی زود از بین می روند چون با افزایش دما و تبخیر این آب ها خشک می شود و همین وضعیت فرصت تکثیر را از پشه ها می گیرد.

این کارشناس حشرات سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه گزارشی مبنی بر افزایش تعداد پشه ها به دست من نرسیده است، گفت: این پشه ها بیماری زا نیستند اما آزاردهنده هستند.

 

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha