قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۷۹۹۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معافیت 50 درصدی مالیات برای سیل زدگان/ تورم در لرستان بالاتر از میانگین کشور است

استاندار لرستان گفت: تورم در این استان بالاتر از میانگین کشور بوده که باید بررسی شود علت این مشکل چه چیزی است تا برای رفع ان چاره اندیشی شود.

معافیت 50 درصدی مالیات برای سیل زدگان/ تورم در لرستان بالاتر از میانگین کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از خرم آباد، سیدموسی خادمی عصر امروز در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی لرستان گفت: پس از سیل فروردین ماه بسیاری از واحدها صنعتی و صنفی که بعضا برخی از آنها آسیب هم دیده بود به کمک سیل زدگان آمدند که جا دارد از بخش خصوصی تشکر کنیم.

وی افزود: ما در لرستان به طور ویره گرفتار سیل شدیم و با بقیه مناطق کشور متفاوت بودیم به نحوی که امروز بسیاری از منازل باید تخریب شده و از نو ساخته شوند.

استاندار لرستان گفت: سیل لرستان با وجود پیش بینی های قبلی و اقدامات پیشگیرانه ای که انجام شد ،با توجه به حجم بی سابقه آن در بسیاری از حوزه ها غیر قابل پیش بینی بود.

وی یادآور شد: ما می دانستیم سیل می آید و حاشیه رودخانه ها را می گیرد و لذا با توجه به اطلاع رسانی های صورت گرفته اگر مردم هشدارها را باور نمی کردند، با توجه به حجم بالای سیل باید شاهد تلفات جانی زیادی می بودیم که خوشبختانه این چنین نشد.

خادمی عنوان کرد: نبود سد در بالا دست و انجام ندادن اقدامات آبخیزداری از جمله کارهایی بود که باید از قبل در برخی نقاط استان انجام می شد.

وی با اشاره به از بین رفتن بسیاری از زیرساخت های استان در سیل اخیر، بیان داشت: تمام زیرساخت های ما به سمت جنوب در حاشیه رودخانه کشان بوده که همه اینها به علاوه بسیاری از پل ها و جاده ها از بین رفته است.

استاندار لرستان گفت: این استان امکانات کمی دارد به نحوی که برای جمع کردن چند لودر باید کلی مکافات کشید اما در استانی مانند لرستان چنین مشکلی وجود ندارد.

وی از کمک دولت به سیل زدگان خبر داد و خاطرنشان کرد: فرق سیل با زلزله این است که در سیل بسیاری از جاها علاوه بر از بین رفتن خانه ها، زمین نیز از بین رفته که بر همین اساس برای تامین زمین اقدامات خوبی انجام شده است.

خادمی بیان کرد: در حوزه کشاورزی خسارات زیادی به استان وارد شده و در حوزه صنعت هم اکنون کار جمع بندی در حال انجام است تا بتوان به نحوه درست کمک کردن دست پیدا کرد.

وی افزود: کسانی که دارایی آنها در سیل اخیر از بین رفته است 50 درصد معافیت مالیاتی دریافت می کنند.

استاندار لرستان به بحث محیط کسب و کار اشاره و بیان کرد: باید نقاط ضعف خود را در این زمینه شناسایی و رفع کنیم.

وی به تورم موجود در استان اشاره و عنوان کرد: برخی از تورم ناشی از مسائل ملی مانند نرخ ارز است اما در مجموع نرخ تورم در لرستان بین 6 تا 10 درصد از کشور بالاتر است که باید با کمک بخش خصوصی مشکل را در این زمینه شناسایی و در رفع آن تلاش کنیم.

خادمی خاطرنشان کرد: باید پایش شود که چرا در لرستان که مشکلات بالاتر بوده و مردم مشکلات بیشتری دارند نرخ تورم از سطح ملی بالاتر است.

وی به بحث مالیات بر ارزش افزوده اشاره و عنوان کرد: این قانون جای اصلاح دارد ن باید با کمک نمایندگان استان و سایر استان هایی که شرایط مشابه ما دارند برای اصلاح این قانون پیگیری کنیم.

استاندار لرستان گفت: سیل با وجود تمام خسارات و مشکلاتی که در پی داشته است می تواند در سرعت بخشیدن به توسعه کمک کند و در این راستا باید برای بازسازی مناطق سیل زده از ظرفیت های استان استفاده کرد.

وی بیان داشت: باید فکر کنیم که در جریان بازسازی پس از سیل چگونه از ظرفیت های استان استفاده کنیم و باید اعتباراتی که برای بازسازی در نظر گرفته شده است را برای استان جذب کنیم.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha