پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۷۵۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معارض سوری: تحریرالشام سلاح شیمیایی دارد

تهران "خالد المحامید" معاون سابق رئیس هیات مذاکره کننده مخالفان سوری گفت: امروز کسی نمی تواند وارد نبردی بزرگ در ادلب شود زیرا تحریرالشام (جبهه النصره) سلاح شیمیایی در اختیار دارد.

معارض سوری: تحریرالشام سلاح شیمیایی دارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، المحامید روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه سعودی "الحدث" افزود: اگر در ادلب جنگ شود، کشتار بزرگی صورت خواهد گرفت زیرا من از مسئولان النصره شنیده ام که سلاح شیمیایی و موشک های دوربرد دارند و می دانم این سلاح ها از کجا آمده است.
وی اضافه کرد: بخشی از این مسئولیت برعهده ما به عنوان مخالفان است زیرا در همه نشست های بین المللی طرف هایی به ما درباره النصره و چگونگی رفتار با آن هشدار می دادند.
المحامید گفت: مسئولیت تسلط جبهه النصره بر گذرگاه ها و اقتصاد برخی از استان ها برعهده ترکیه و قطر است.
در چند روز گذشته و با افزایش نقض آتش بس در استان های حلب، حماه و ادلب توسط تروریست ها، ارتش سوریه و جنگنده های روسی مواضع تروریست ها را در این مناطق زیر آتش سنگین خود گرفته اند.
نیروهای ارتش سوریه روز شنبه در ادامه عملیات خود در شمال غرب استان حماه و جنوب ادلب وارد روستای العریمه و میدان غزال شدند.
پیش تر اخباری درخصوص شروع ساعت صفر برای آزادسازی ادلب منتشر شده بود.
ادلب از ابتدای بحران سوریه در سال 1389 تاکنون شاهد ناآرامی و اشغال از سوی تروریست های مورد حمایت همسایه شمالی سوریه است.
ورود ارتش سوریه به بخش های جنوبی ادلب به دنبال انهدام مواضع تروریست های تکفیری جبهه النصره در اطراف استان حماه در چند روز گذشته و منهدم کردن استحکامات و انبارهای مهمات آنان صورت می گیرد.
نیروهای ارتش سوریه در چند روز گذشته نیز عملیات دقیقی را علیه برخی مواضع تروریست ها در حومه حماه انجام داده بودند که به آزادی برخی شهرک ها و روستاها از جمله قلعه مضیق ، روستای الکرکات ، التوینه در اطراف حماه در جنوب استان ادلب منجر شده بود.
ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهوری روسیه و ترکیه 17 سپتامبر 2018 (26 شهریور 1397) در شهر سوچی درباره ادلب به توافقی دست یافتند که براساس آن مقرر شد تا 15 اکتبر (23 مهر 1397) منطقه عاری از سلاح تا عمق 15 تا 20 کیلومتری در خطوط تماس نیروهای دولت سوریه و عناصر مخالف در ادلب ایجاد شود و مقامات نظامی ترک و روس بر این روند نظارت داشته باشند.
منابع نزدیک به ارتش سوریه می گویند که این توافق به دلیل ناتوانی ترکیه در انجام تعهد خود به طور کامل اجرا نشد و گروه های تروریستی به صورت روزانه به نقض این توافق اقدام می کنند و علاوه بر حمله به مواضع ارتش، غیرنظامیان را نیز در مناطق مختلف هدف قرار می دهند.
شبک**6116**1392

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha