قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۷۵۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در دیدار قادرآشنا و رئیس نمایشگاه کتاب تورین مطرح شد:

تأکید بر گسترش همکاری های فرهنگی ایران و ایتالیا

قادر آشنا، قائم مقام نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران با سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت وگو کرد.

تأکید بر گسترش همکاری های فرهنگی ایران و ایتالیا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در حاشیه حضور ایران سی وسومین دوره نمایشگاه کتاب تورین، عصر روز گذشته (۲۱ اردیبهشت) قادر آشنا با رئیس نمایشگاه کتاب تورین دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار قادر آشنا ضمن معرفی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بزرگ ترین رویداد فرهنگی در خاورمیانه است و بزرگ ترین گردش مالی در حوزه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در این رویداد شکل می گیرد. آشنا در ادامه به حضور ایتالیا در سال ۲۰۱۷ به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: در راستای همکاری های متقابل ۳۰۰ متر فضا برای معرفی ظرفیت های فرهنگی ایتالیا در سی امین دوره نمایشگاه کتاب تهران اختصاص یافت و شاهد حضور موفق این کشور بودیم. بر اساس پیشنهاد سفارت ایتالیا در تهران، موضوع مهمان ویژه شدن جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب تورین مطرح شده و در حال بررسی این موضوع هستیم.

مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران در ادامه گفت: هدف از حضور این مؤسسه در سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین، بررسی سطح کمی و کیفی این نمایشگاه برای حضور مناسب ناشران ایرانی و ارزیابی برای مهمان ویژه شدن کشورمان در این نمایشگاه است. آشنا از رئیس نمایشگاه کتاب تورین دعوت کرد تا سال آینده در نمایشگاه کتاب تهران حضور یابند.

در این دیدار سیلویو ویاله، رئیس نمایشگاه کتاب تورین گفت: بسیار خوشحالیم که ایران برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت نموده است. وی در ادامه ضمن معرفی نمایشگاه کتاب تورین گفت: در این دوره از نمایشگاه ۱۲۰۰ ناشر در ۶۳ هزار مترمربع و ۴ سالن به عرضه آثار خود می پردازند و پیش بینی می شود ۱۵۰ هزار نفر از این نمایشگاه بازدید کنند. هم چنین ۳۷ شرکت کننده از ۱۵ کشور نیز از طریق نمایندگان خود در نمایشگاه حضور دارند.

وی در ادامه گفت: مسئولان نمایشگاه کتاب تورین به این نکته توجه دارند که هرساله مهمان ویژه را از مناطق مختلف جهان انتخاب کنند تا شاهد تنوع بیشتری در نمایشگاه باشند. امسال شارجه مهمان ویژه نمایشگاه است ولی حضور پررنگی به لحاظ برنامه و محتوا را در نمایشگاه نداشته است.

سی و سومین دوره نمایشگاه کتاب تورین روز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه به کار خود پایان می دهد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha