قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۸۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار سلسله:شورا نماد تبلور حاکمیت مردم است

خرم آباد فرماندار سلسله گفت: شورا نماد تبلور حاکمیت مردم است و باید نهایت تلاش خود را به کار گیرد که منافع مردم را تامین نماید.

فرماندار سلسله:شورا نماد تبلور حاکمیت مردم است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شریف خسروی روز سه شنبه در آیین تجلیل شورای شهر پنجم الشتر از شوراهای ادوار گذشته شهرستان، اظهار داشت: شورا به عنوان یک پارلمان محلی دارای اختیارات وسیعی است که در عرصه عمل از آنها چندان استفاده نمی شود.
وی ضمن قدردانی از فعالیتهای شورای شهر و شهرستان، عنوان کرد: شوراها بیشتر هیاتی کار می کنند، از اعضای شوراها انتظار می رود ضابطه مند و در چارچوب قانون عمل کنند.
خسروی گفت: انتظار می رود شوراها مانع از شکل گیری باندها در درون شورا شوند و از ظرفیت های خود در خدمت به مردم و تامین منافع آنان استفاده نمایند.
وی با تاکید بر اینکه حقوق عمومی قابل اغماض و واگذاری نیست، افزود: انتظار داریم شان نظارتی شورا حفظ شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان سلسله، ادامه داد: شهر الشتر ریشه در تاریخ دارد و مشکلاتی همچون سدمعبر، معضلات ترافیکی که ناشی از ناتوانی و ضعیف بودن پلیس راهور شهرستان است زیبنده شهری که آن را به نام بهشت لرستان می شناسند نیست لذا از شورای شهر انتظار می رود در اینگونه موارد ورود کرده و از جایگاه نظارتی خود برای رفع این مشکلات استفاده نماید.
خسروی عنوان کرد: باید بگونه ای حرکت کنیم که خویشتن داری مردم افزایش یافته و در حوزه های اجتماعی مشارکت جدی داشته باشند.
وی حضور کمرنگ بانوان شهرستان را در عرصه های اجتماعی زیبنده شهر فرهیخته الشتر ندانست و خواستار حضور بیشتر بانوان در حوزه های مختلف اجتماعی شد و از شورای شهر خصوصا تنها بانوی عضو آن خواست تا زمینه ساز این حضور باشند.
فرماندار سلسله اعضای شورای شهر را مجموعه ای پاکدست و خدمتگزار دانست و از آنان خواست تا شرایط را بگونه ای فراهم نمایند تا مردم با پرداخت بموقع عوارض زمینه را برای رشد و توسعه شهرستان و کمک به پرداخت بموقع حقوق کارگران شهرداری فراهم کنند.
وی گفت: اعضای شورای کنونی باید برای رسیدن به موفقیت از تجربه های شوراهای ادوار گذشته نیز استفاده نمایند.

** اعضای شورا از ظرفیت نمایندگان برای رفع مشکلات استفاده نمایند
علی رستمیان نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین اظهار داشت:عزل و نصب شهردارها یکی از مشکلاتی است که گریبانگیر شهرداری ها شده و مانع خدمت رسانی مطلوب شهرداری ها می شود.
وی گفت: شورای شهر می تواند منشا خدمات بسیاری باشد، از درآمدزایی تا تدوین برنامه های راهبردی برای آینده شهرداری و شهر از اقداماتی است که اعضای شورای شهر باید آنها را عملیاتی نمایند.
رستمیان خاطرنشان کرد: شورای شهر باید از ظرفیت نمایندگان برای پیگیری بودجه و رفع مشکلات شهرداری ها استفاده نمایند، اعضای شورا هرزمان که اراده کنند بنده در خدمت آنها برای پیگیری مشکلاتشان در وزارت خانه ها و مجلس هستم.
وی افزود: انتظار می رود شورای شهر از ظرفیت فرماندار و امام جمعه برای پیشرفت امور استفاده کنند.
** جابجایی صنوف آلاینده شهر الشتر در دستور کار است
صمد امیری رئیس شورای شهر الشتر نیز با بیان اینکه تفاهم و همدلی و دوری از مناقشات سیاسی از اموری بوده که شورای شهر پنجم تلاش کرده آنها را مدنظر قرار دهد، اظهار داشت: شورا یک نماد جمعی تصمیم گیری مبتنی بر دموکراسی است که تکروی در آن معنایی ندارد.
وی عنوان کرد: یکی از مهمترین معضلات شهر الشتر، مکان دفع زباله های شهرستان در منطقه خرگوشناب است که در درازمدت ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای سفره های آب زیرزمینی و سلامت مردم شهرستان شود، جلسات منظمی برگزار شده و فرماندار شهرستان پیگیری های بسیاری برای برطرف شدن این مشکل داشته اند.
امیری ادامه داد: شهرستان سلسله روزانه بیش از 50 تن پسماند دارد که اگر به خرم آباد برای بازیافت منتقل شوند، می تواند در رفع این مشکل کمک کننده باشد، اگر امور شهری مساعدت های لازم را برای این امر داشته باشد، الشتر پای کار است.
وی عنوان کرد: اگر مشکل دفع پسماندهای شهر رفع شود و همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهرستان راه اندازی شود، سلسله می تواند به عنوان شهر سبز معرفی شود.
رئیس شورای شهر الشتر، گفت: از دیگر مشکلات الشتر، کمبود مخزن قیر برای ذخیره سهمیه قیر شهرستان بود که توانستیم یک مخزن قیر 500 تنی در شهرستان احداث کنیم و اکنون خوشبختانه مشکلی در تامین قیر نداریم.
وی تاکید کرد: از شهردار الشتر انتظار داریم نهضتی در آسفالت معابر، کوچه ها و خیابان های شهر ایجاد کند تا هیچ کوچه ای از شهرستان بدون آسفالت نباشد.
امیری با بیان اینکه جابجایی صنوف آلاینده به مکانی خارج از شهر برای حفظ سلامت شهروندان در دستور کار است، افزود: همچنین بازگشایی انتهای خیابان انقلاب و عریض کردن این خیابان برای سهولت در رفت و آمد شهروندان در دستور کار قرار دارد.
وی گفت: از ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست فرماندار سلسله، نهایت قدردانی را داریم چرا که در سیلاب اخیر شاهد کمترین خسارت و نداشتن تلفات جانی نسبت به شهرستان های دیگر بودیم.
در این مراسم از شورای شهر ادوار گذشته و کنونی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.
/6060/7265

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha