قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۸۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پیونگ یانگ: نظام ما با فشارهای نظامی - اقتصادی آمریکا سرنگون نمی شود

«چو سون هوی»، معاون اول وزیر خارجه کره شمالی سه شنبه به شدت از سخنان اخیر «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا انتقاد کرد و گفت، واشنگتن نمی تواند نظام ما را روش های نظامی سرنگون سازد.وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه ای با شبکه خبری «سی بی اس» گفته بود، این مسیر ناهموار و چالش برانگیز خواهد بود. امیدوارم که فرصت دیگری برای گفت وگوی جدی پیدا کنیم تا در مورد اینکه چطور باید این مسئله را پیش ببریم، گفت وگو کنیم.

پیونگ یانگ: نظام  ما با فشارهای نظامی - اقتصادی آمریکا سرنگون نمی شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مقام ارشد کره شمالی با انتقاد از سخنان اخیر وزیر خارجه آمریکا، بر استواری کشورش مقابل فشارهای واشنگتن تاکید کرد.

«چو سون هوی»، معاون اول وزیر خارجه کره شمالی سه شنبه به شدت از سخنان اخیر «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا انتقاد کرد و گفت، واشنگتن نمی تواند نظام ما را روش های نظامی سرنگون سازد.

به نوشته شماره سه شنبه وبگاه «ان کی نیوز» وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه گذشته در مصاحبه ای با شبکه خبری «سی بی اس» گفته بود، این مسیر ناهموار و چالش برانگیز خواهد بود. امیدوارم که فرصت دیگری برای گفت وگوی جدی پیدا کنیم تا در مورد اینکه چطور باید این مسئله را پیش ببریم، گفت وگو کنیم.

چون سوی هون سه شنبه با محکوم کردن سخنان پامپئو و «خطرناک» توصیف کردن پیشنهادهای وی گفت که پیونگ یانگ زمانی آماده رها کردن برنامه های هسته ای خود است که آمریکا نیز از خود انعطاف بیشتری نشان دهد.

این مقام ارشد کره ای گفت: «اراده ما در خلع سلاح هسته ای، بدون تغییر باقی خواهد ماند و در زمان مناسب این کار را اجرا می کنیم، اما این امر تنها در شرایطی که آمریکا روش فعلی محاسبات خود را تغییر و مواضع خود را اصلاح نماید، امکان پذیر است.»

وی ادامه داد: «این یک ایده بسیار احمقانه و خطرناک است که آمریکا نظام ما را با استفاده از روش های نظامی و حداکثر فشار و محدودیت اقتصادی سرنگون سازد.»

این دیپلمات ارشد کره شمالی با ذکر سخنان «کیم جونگ اون» رهبر این کشور گفت، پیونگ یانگ زمانی آماده برگزاری نشست سوم با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکاست که توافقی منصفانه برای دو کشور را در برداشته باشد.

یک مقام دیگر کره شمالی نیز روزهای گذشته با انتقاد از مواضع پامپئو گفت، تا زمانی که وزیر خارجه آمریکا مسئول مذاکرات باشد، پیونگ یانگ با واشنگتن مذاکره نمی کند و آمریکا باید فردی «کار کشته» را به عنوان مسئول مذاکرات معرفی کند.

کره شمالی و آمریکا تاکنون دو نوبت مذاکرات هسته ای در سنگاپور و ویتنام برگزار کرده اند که به دلیل درخواست های غیرمعقول ترامپ تاکنون با شکست مواجه شده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha