قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۷۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

گوشی های دوطرفه سامسونگ در راهند

اگر پروژه گوشی های هوشمند تاشدنی سامسونگ موفق نباشد، کره ای ها ایده های بسیار دیگری می توانند اجرا کنند. براساس گزارش وب سایت Let"s Go Digital، سامسونگ اخیرا مجوز ثبت پتنت نمایشگری طولانی را دریافت کرده که علاوه بر پوشاندن پنل جلویی گوشی، در بالای صفحه گوشی خم می شود و تا قسمتی از پشت آن را پوشش می دهد.

گوشی های دوطرفه سامسونگ در راهند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اگر پروژه گوشی های هوشمند تاشدنی سامسونگ موفق نباشد، کره ای ها ایده های بسیار دیگری می توانند اجرا کنند. براساس گزارش وب سایت Let"s Go Digital، سامسونگ اخیرا مجوز ثبت پتنت نمایشگری طولانی را دریافت کرده که علاوه بر پوشاندن پنل جلویی گوشی، در بالای صفحه گوشی خم می شود و تا قسمتی از پشت آن را پوشش می دهد.

 

این ایده می تواند برای موارد جالبی به کار برده شود. برای مثال، این نمایشگر به سوژه عکس اجازه می دهد خود را از صفحه نمایش پشت گوشی تماشا کند. همچنین، می توان از صفحه ی پشت گوشی برای ترجمه ی هم زمان استفاده کرد. کاربر با حرکت دست یا قلم استایلوس به دور صفحه نمایش، می تواند مشخص کند از کدام قسمت این صفحه نمایش طولانی (جلو یا عقب گوشی) قصد دارد استفاده کند. به لطف صفحه نمایش عقب در پنل پشتی گوشی، می توانید به جای استفاده از دوربین ساده جلو برای گرفتن عکس سلفی، از دوربین عقب استفاده کنید که معمولا باکیفیت تر است. بااین حال، قسمت بسیار جالب تر این ایده، امکان ترجمه ی هم زمان است؛ به طوری که دو شخص در دو سوی گوشی قرار می گیرند و بدون نیاز به چرخاندن صفحه ی گوشی، یکی از آن ها صحبت می کند و دیگری از طرف دیگر گوشی ترجمه صحبت او را مشاهده می کند و برعکس.

 

ازآنجاکه این صفحه نمایش به دور گوشی خم می شود، امکان مشاهده ی اعلان ها و پیام ها در قسمت بالای گوشی وجود دارد؛ بدون اینکه نیاز باشد گوشی را از جیب بیرون آورید. اگرهم قصد داشتید به پیامی پاسخ دهید، می توانید به راحتی گوشی را از جیب خود بیرون بیاورید و پیام مد نظر را از بالای گوشی به صفحه نمایش جلویی آن بکشید.

سامسونگ تقریبا کمی دیر به این ایده دست یافته است؛ زیرا ویوو نکس دوال دیسپلی (Vivo NEX Dual Display) نیز که اخیرا معرفی شد، از صفحه نمایشی در پنل پشتی خود بهره می برد. البته، دو صفحه نمایش گوشی ویوو از هم جدا هستند و مانند ایده ی سامسونگ از صفحه نمایشی طولانی برای پنل جلو و پشت استفاده نمی کند. ویوو همچنین مدت ها است که قابلیت راهنمایی ژست عکاسی را معرفی کرده که به سوژه تصویر پیشنهادهای ژست گرفتن برای عکس را می دهد

زومیت

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha