قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۷۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیویورک تایمز: پلیس سریلانکا از ۱۲ روز قبل از حملات عید پاک اطلاع داشت

روزنامه نیویورک تایمز با استناد به یک یادداشت امنیتی گزارش داد، رئیس اطلاعات سریلانکا حدود ۱۲ روز پیش از حملات تروریستی مرگبار عید پاک به رئیس پلیس این کشور هشدار داده بود اما این اطلاعات نادیده گرفته شد.

نیویورک تایمز: پلیس سریلانکا از ۱۲ روز قبل از حملات عید پاک اطلاع داشت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روزنامه نیویورک تایمز با استناد به یک یادداشت امنیتی گزارش داد، رئیس اطلاعات سریلانکا حدود ۱۲ روز پیش از حملات تروریستی مرگبار عید پاک به رئیس پلیس این کشور هشدار داده بود اما این اطلاعات نادیده گرفته شد.

یک سری انفجارهای مرگبار در ۲۱ آوریل سریلانکا را گرفتار آشوب و ترس کرد، صدها تن کشته و مجروح شدند. سه انفجار مهیب روز جمعه شهر کالمونای در شرق سریلانکا را لرزاند.

نیویورک تایمز گزارش داد، در این یادداشت با برچسب "فوق محرمانه" مورخ ۹ آوریل آمده است: ظهران هاشم از جماعت ملی توحید و وابستگان آن قصد دارند به زودی یک حمله تروریستی انتحاری در سریلانکا اجرا کنند… تروریست ها قصد دارند برخی از کلیساهای مهم در کلمبو را هدف قرار دهند و ممکن است از روش های زیر استفاده کنند: حمله انتحاری، حمله مسلحانه، حمله با چاقو، حمله با کامیون.

این یادداشت محرمانه همچنین بر اهمیت هوشیاری سرویس های اجرای قانون و بررسی این اطلاعات تاکید کرده است. به گزارش نیویورک تایمز، دو مقام دولتی ارشد صحت و اعتبار این سند را تایید کرده اند.

سریلانکا پس از وقوع این حملات مرگبار تحقیقاتی را به جریان انداخت و تاکنون بیش از ۱۰۰ مظنون بازداشت شدند. به گفته دادستانی سریلانکا، ۹ عامل انتحاری این حملات تروریستی را اجرا کردند و هشت تن از آنان تاکنون شناسایی شدند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha