قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۷۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با اعلام عبدالحمید احمدی؛

صدا و سیما از پخش صحبت‎های رکیک بازیکنان و مربیان فوتبال منع شد

بنا بر اعلام معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و طبق توافق صورت گرفته با سازمان صدا و سیما، صحبت‎های نامناسب بازیکنان و مربیان فوتبال پخش نخواهد شد.

صدا و سیما از پخش صحبت‎های رکیک بازیکنان و مربیان فوتبال منع شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی گفت: پس از اتفاقات ناگوار بازی تراکتورسازی و پیکان بلافاصله جلسه ای با حضور نهادهای ذیربط در بخش های مختلف انتظامی، امنیتی و مدیران باشگاه های استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و پیکان همچنین نمایندگانی از قوه قضائیه، صدا و سیما، مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال برگزار و ابعاد مساله را از جوانب مختلف بررسی کردیم.

وی ادامه داد: افراد حاضر در جلسه در بخش های مختلف اظهار نظر کردند و تصمیماتی هم اتخاذ شد. اولین موضوعی که همه حاضران بر آن تاکید داشتند مسئولیت پذیری باشگاه ها در قبال رفتارهای ورزشکاران، بازیکنان، مربیان و تمام افراد منتسب به باشگاه بود. باشگاه ها باید به جزئیات رفتار عوامل زیرمجموعه خود کاملاً اشراف داشته باشند و اجازه ندهند موجبات اغتشاش و آشوب در فضای ورزشگاه ها فراهم شود. همچنین بحث ساماندهی کانون هواداران باشگاه ها به طور جدی مورد تاکید قرار گرفت تا هواداران باشگاه ها در سامانه های مرتبط با باشگاه خودشان احراز هویت شوند و بتوانند در مقابل عملکرد هوادارانشان پاسخگو باشند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: بحث لیدرها و آموزش های لازم برای آنان یکی دیگر از موارد مورد تاکید بود تا خود لیدرها عامل ایجاد تشنج و آشوب بین تماشاگران نباشند. نکته بعدی زیرساخت های کنترل تماشاگران در ورزشگاه ها از سوی مراجع انتظامی و امنیتی بود تا تجهیزات لازم برای این امر هرچه سریع تر فراهم شود و امنیت و نظم کامل تأمین و از آسیب به تماشاگران جلوگیری شود. گاهی دقت لازم در کنترل وجود تماشاگران به ورزشگاه ها انجام نمی شود و با انتقال هیجانات کاذب از درون زمین به سکوها باعث ایجاد یک فضای ناامن در استادیوم ها می شود. در واقع قداست محیط ورزش برای همه ما باید یک اصل باشد.

احمدی در پایان تاکید کرد: هماهنگی کامل بین فدراسیون فوتبال و صدا و سیما با توجه به حجم برنامه های فوتبالی در رادیو و تلویزیون از دیگر نکات مهم این نشست بود. گاهی اوقات پخش برخی گفتگوهای نامناسب و غیر مسئولانه از سوی دست اندرکاران باشگاه ها و مربیان و بازیکنان می تواند افکار عمومی را تحریک کند و عامل آسیب باشد که بنا شد هماهنگی های لازم در خصوص این برنامه ها بین دو طرف برای مدیریت منطقی موارد فوق برقرار شود و از پخش آنها جلوگیری گردد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha