قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۷۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی:

متخلفان ذخایر معدن ساریگل به دستگاه قضائی معرفی شدند

بجنورد- مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی گفت: متخلفانی که اقدام به برداشت غیرقانونی ذخایر معدن ساریگل کرده بودند به حوزه قضائی معرفی شدند.

متخلفان ذخایر معدن ساریگل به دستگاه قضائی معرفی شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید علی اصغر مطهری در رابطه با برداشت غیرقانونی ذخایر معدن ساریگل توسط افراد سود جو، اظهار کرد: در این رابطه تا کنون ۱۰۰ متخلف دستگیر و چندین رأس اسب و دیگر ابزار و آلات این افراد تحویل دستگاه قضائی شده است.

مطهری در رابطه با وضعیت نظارت بر معدن ساریگل، بیان کرد: نظارت کافی بر این منطقه انجام می شود اما شمار متخلفان ساریگل بالا بوده و به همین علت کنترل آنان دشوار شده است.

وی در مورد افرادی که به طور غیر قانونی و مداوم از ذخایر معدن ساریگل برداشت می کنند، گفت: مردم چند روستا به صورت سلسه وار به این منطقه ورود و ذخایر آن را برداشت می کنند.

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی افزود: باوجود اینکه تاکنون ابزار و آلات افراد متخلف در این امر غیر قانونی، مصادر و به دستگاه قضائی معرفی شده اند اما متأسفانه تداوم افرادی که برای تخلف به ساریگل ورود پیدا می کنند زیاد است.

مطهری بر محافظت از منابع طبیعی ساریگل، توسط مردم این منطقه تاکید کرد و گفت: متأسفانه عده ای برای به دست آوردن مقدار ناچیز پول به منابع طبیعی خود ضربه وارد می کنند.

وی تصریح کرد: تداوم کار برداشت از منابع ساریگل و تعداد افراد متخلف و دلال هایی که مردم را ترغیب و پول به آنان می دهند زیاد است، بنابراین با این دلالان و افراد متخلف برخورد قانونی می شود.

مدیرکل محیط زیست خراسان شمالی با بیان اینکه از سه ماه گذشته برداشت غیرقانونی ذخایر ساریگل شروع شده، گفت: دلالان و خریداران از این تخلفات سود می برند، بنابراین ضرورت دارد دستگاه قضائی حکم سنگین تری در این رابطه صادر کند تا بازدارنده باشد.

مطهری مطرح کرد: محیط زیست خراسان شمالی در خواست صدور حکم سنگین در این رابطه را خواستار شده و همچنان نظارت ها ادامه و با متخلفان برخورد می کنیم.

وی اظهار کرد: به مرور زمان و با افزایش این برداشت ها امکان دارد مسیل ها دچار آسیب و جریان آب ها تغییر پیدا کند و همچنین آسیب جدی به پوشش گیاهی وارد شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha