قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مقدسی: همکاری اقتصادی با عراق و پاکستان موجب کاهش فشار تحریم ها می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: امضای قراردادهای اقتصادی با عراق و امضای توافق نامه تجارت آزاد با پاکستان ظرفیت به حداقل رساندن فشارهای اقتصادی ناشی از تشدید تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشورمان را دارد.

مقدسی: همکاری اقتصادی با عراق و پاکستان موجب کاهش فشار تحریم ها می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سیدمهدی مقدسی ، گفت: خوشبختانه روابط ایران با اکثر کشورهای همسایه حسنه است، نمونه اخیر آن توافق هایی است که در حوزه های مختلف اقتصادی با عراق داشتیم.

نماینده مردم اراک در مجلس قراردادها و توافقنامه های امضا شده بین ایران با دو کشور عراق و پاکستان را بستری مناسب برای به حداقل رساندن فشارهای اقتصادی ناشی از تشدید تحریم های اقتصادی آمریکا علیه کشورمان دانست و افزود: قرارداد همکاری 20 میلیارد دلاری ایران و عراق می تواند در خروج کشورمان از فشارهای تحریم بسیار موثر باشد. این روزنه ها پتانسیل کاهش فشارهای اقتصادی ناشی از تشدید تحریم ها را دارد. از سوی دیگر امضای توافقنامه تجارت آزاد بین ایران و پاکستان بستر بسیار خوبی برای حضور پر رنگ تجار و بازرگانان ایرانی در عرصه تجارت منطقه ای و بهبود نسبی روند تبادلات اقتصادی بین دو کشور است.

وی در پیشنهادی خواستار بسیج انجمن های صنفی  تولیدی و خدماتی برای اجرایی شدن جزییات قراردادهای اقتصادی با عراق و بسترسازی برای عملیاتی شدن توافقنامه تجارت آزاد با پاکستان شد و افزود: وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، نیرو، نفت، اقتصاد و راه و شهرسازی با هماهنگی وزارت کشور باید سهمی را متناسب با ظرفیت های هر استان برای اجرایی کردن متن قراردادها و توافق نامه های اخیر با دو کشور همسایه تعریف کنند. به طور مثال تیم اقتصادی دولت با توجه به ظرفیت ها و استعدادهای اقتصادی، گردشگری، تولیدی، صنعتی و کشاورزی هر استان سهمی از قرارداد 20 میلیارد دلاری با عراق را به صورت تفکیک شده به استان ها اختصاص دهد تا در بستر رونق صادرات، تولید و کسب و کار در هر استان رونق بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس همچنین خواستار افزایش اختیارات استانداران به ویژه استانداران استان های مرزی برای تسریع در فراهم شدن بسترهای تولیدی و صنعتی بین این استان ها و کشورهای همسایه شد و افزود: راه شکست تحریم های اقتصادی آمریکا رفع موانع قانونی، اجرایی و اداری داخلی و فراهم کردن بسترهای سرمایه گذاری و کسب و کار و افزایش صادرات از طریق بهبود و تقویت روابط اقتصادی با کشورهای دوست و همسایه است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha