قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۷۱۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نقدی بر سیاست فتحی در حل مشکلات این روزهای آبی ها

تعلیق شفر یا تهدید استقلال!

مسئولان باشگاه استقلال در حالی که می توانستند با مدیریت بهتری به موضوع شفر ورود کنند اما به نظر می رسد برخوردهایی که در روزهای اخیر با این مربی آلمانی صورت گرفته، راه سختی برای توافق پیش روی استقلالی ها گذاشته است.

تعلیق شفر یا تهدید استقلال!

هنوز صحنه ای که شفر بر روی دستان بازیکنان و کادرفنی استقلال قرار داشت و پیروزی ارزشمندشان مقابل سپاهان را جشن می گرفتند در ذهن اهالی فوتبال باقی است اما پس از کمتر از سه هفته، داستان شفر و استقلال به شکلی تغییر کرد که این مربی آلمانی از بین شادی بازیکنان، کادرفنی و هواداران استقلال به خارج از این تیم رانده شد و قراردادش به حالت تعلیق درآمد.

ماجرای شفر و استقلال با این که به نظر می رسد به پایان رسیده اما واقعیت این است که می تواند تازه به روزهای سیاهش نزدیک شده باشد. جلوگیری از حضور سرمربی آلمانی در محل تمرین استقلال نقطه شروعی است در ورود به این دالان تاریک و پرپیچ و خم.

با این حال امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال می گوید که تبعات این رفتار را به جان می خرد. او معتقد است که این شیوه مدیریت موضوع شفر کمترین هزینه را برای استقلال به همراه دارد اما این اظهارات نمی تواند اطمینان بخش هواداران آبی پایتخت باشد، زیرا آن ها سرنوشت رقیب شان در ماجرایی مشابه را دیده اند و تجربه مدیران فوتبالی شان در قطع همکاری با مربیان و بازیکنان خارجی را نیز به یاد دارند.

روی دیگر سکه آنجایی است که در این ماجرا، واقعاً تمام تقصیرها هم به گردن وینفرد شفر نیست. چرا که همگان نیک می دانند زیرساخت های لازم برای موفقیت استقلال هیچگاه فراهم نبوده و نیست. چرا مدیران استقلال به کلی خودشان را در مشکلاتی که این تیم در فصل ۹۸-۹۷ داشته به فراموشی زده اند، مشکلاتی مانند زمین تمرین و عدم پرداخت مطالبات بازیکنان.

برای نمونه در مورد زمین تمرین، استقلال یکی از بلاتکلیف ترین تیم های لیگ در داشتن زمین تمرین در فصل جاری بوده است، به طوری که در این فصل محل تمرین استقلالی ها چند روز یک بار تغییر کرده و در مواردی بدتر به خاطر مطالبات باشگاه استقلال از حضور بازیکنان این تیم در محل تمرین جلوگیری شده است.

شاید مدیران استقلال نمی دانند که وارد چه ماجرایی شده اند و چه تهدیدی را متوجه باشگاه کرده اند. اگر شفر سر بر ناسازگاری بگذارد، در این اوضاع بد اقتصادی، بدهی یک میلیون و دویست هزار دلاری به همراه باقی مانده حقوق ۸۵۰ هزار دلاری این فصل شفر را باشگاه استقلال چگونه می خواهد پرداخت کند؟ با تنشی که تاکنون شفر با مسئولان باشگاه استقلال داشته او احتمالاً تخفیفی هم به استقلال نخواهد داد. حالا به این هزینه ها، حقوق مربیان جدید استقلال را هم اضافه کنید.

با این اوصاف شاید بهتر بود که مدیران استقلال با مدیریت بهتری به مشکلات تیم شان رسیدگی می کردند. مطمئناً حضور یا عدم حضور شفر در پنج بازی پایانی این فصل، نمی توانست تغییر زیادی در عملکرد استقلال ایجاد کند، در نتیجه اگر تا پایان فصل به این مربی آلمانی به کارش ادامه می دادند و پس از آن با مذاکره قطع همکاری صورت می گرفت، شاید تمام قضایا در آرامش اتفاق می افتاد و استقلال هم شاهد چنین حواشی نبود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha