قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا جان ۴۰ هزار نفر را گرفته است

گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا به کشته شدن دست کم ۴۰ هزار نفر منجر شده است.

تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا جان ۴۰ هزار نفر را گرفته است
گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می دهد تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا به کشته شدن دست کم ۴۰ هزار نفر در این کشور آمریکای لاتین منجر شده است. 

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، این گزارش ۲۷ صفحه ای که روز پنجشنبه توسط دو اقتصاددادن در اندیشکده «پژوهش های سیاست اقتصادی» منتشر شده، تحریم ها را یکی از ابزارهای «تنبیه جمعی» علیه مردم ونزوئلا توصیف می کند. 

در بخشی از این گزارش آمده است: «تحریم ها مردم ونزوئلا را از داروهای حیاتی، تجهیزات پزشکی، غذا و سایر کالاهای وارداتی اساسی محروم کرده اند. تحریم های آمریکا به دنبال خرابکاری در اقتصاد ونزولا و  تغییر حکومت در این کشور هستند.»

نگارندگان این گزارش تصریح کرده اند تحریم ها مصداق «تنبیه دسته جمعی جمعیت شهروندان» هستند که آمریکا به موجب معاهده های بین المللی ژنو و لاهه از به کار بردن آن محروم شده اند. 

در بخشی از این گزارش آمده است: «ما به این نتیجه رسیدیم که تحریم ها لطمات بسیار جدی به زندگی و سلامت انسان ها وارد کرده اند و از جمله به مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ منجر شده اند. ما همچنین به این نتیجه رسیده اند که این تحریم ها مصداق تعریف تنبیه دسته جمعی جمعیت غیرنظامیان، طبق توضیحات مطرح شده در معاهده های بین المللی ژنو و لاهه هستند.»

نگارندگان خاطرنشان کرده اند اعمال این تحریم ها طبق قوانین بین المللی و معاهداتی که آمریکا امضا کرده غیرقانونی محسوب می شوند و قوانین داخلی آمریکا را نیز نقض می کنند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha