قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۷۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه بوشهر:

ظرفیت های دریایی استان بوشهر تاکنون به خوبی استفاده نشده است

بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر لزوم توجه به اقتصاد دریامحور، گفت: ظرفیت های دریایی استان بوشهر تاکنون به خوبی استفاده نشده است.

ظرفیت های دریایی استان بوشهر تاکنون به خوبی استفاده نشده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بعد از ظهر دوشنبه در بازدید از اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه دریا و ساحل دارای ظرفیت های بسیار بالایی است.

وی به تاریخ درخشان دریانوردی استان بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: عوامل متعددی باعث شد تا استان بوشهر در طول تاریخ مرجعیت خود را در حوزه دریا از دست بدهد و در زمینه اقتصاد دریاپایه عقب ماند.

امام جمعه بوشهر یکی از مهمترین مؤلفه های پیشرفت و توسعه کشورها را اقتصاد دریا پایه عنوان کرد و افزود: اقتصاد کرانه ای و دریا ظرفیت بسیار مهمی است که در کشور ما فقط از ۲.۷ درصد از این ظرفیت استفاده شده است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت اقتصاد کرانه ای برای توسعه و پیشرفت کشور، تصریح کرد: در استان بوشهر نیازمند توسعه سخت افزاری و افزایش عمق آب هستیم که زمینه برای پذیرش کشتی های غول پیکر در بنادر فراهم شود.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر الکترونیکی شدن کارها در بندر بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی برای بنادر، نیاز است که دولت و مجلس باید توجه ویژه ای به بنادر بوشهر داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر پس از دیدار با کارکنان اداره بنادر و دریانوردی، با حضور در برج کنترل ترافیک دریایی و همچنین گشت دریایی، از نزدیک پروژه های انجام شده و در دست اجرا و میزان پیشرفت آنها از جمله جزیره نگین، پایانه کانتینری، اسکله و پایانه صادرات مواد معدنی و … را مورد بررسی قرار داد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha