قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی: درصدد تربیت کارمند نیستیم

تبریز رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: ما در این دانشگاه به دنبال تربیت کارمند برای دولت نیستیم بلکه درصدد تربیت کارآفرین و فارغ التحصیل دارای مهارت هستیم.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی: درصدد تربیت کارمند نیستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدحسین امید روز دوشنبه در مراسم تجلیل از مدرسان برگزیده دانشگاه علمی کاربردی در تبریز، با اشاره به فعالیت 110 مرکز در سال 1394 و با تاکید بر افزایش کیفیت و ارتقا سطح این دانشگاه، گفت: هم اکنون این تعداد به 600 مرکز رسیده است.
وی افزود: در دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور در بیش از ۸۰۰ رشته و همچنین ۸۰۰ دوره پودمانی و تک درس دانشجویانی را تربیت می کنیم که این آموزش ها بطور کامل مهارتی هستند.
وی ادامه داد: مراکز این دانشگاه پس از ۲۵ سال دارای اساسنامه شده و وضعیت باثباتی یافته اند که می توانند برای برنامه های بلند مدت برنامه ریزی کنند.
امید، از ایجاد ۱۰۰ مرکز نوآوری در مراکز این دانشگاه خبر داد و گفت: این شرکت ها متشکل از دانشجویان خلاق دانشگاه هستند که از همه مراکز خواسته ایم حداقل یک مرکز نوآوری داشته باشند و از مدرسان دانشگاه می خواهیم دانشجویان را برای حضور در مراکز نوآوری تشویق کنند.
وی با بیان اینکه نباید به دنبال تربیت دانشجوی تئوری در این دانشگاه باشیم، گفت: البته وضع ما در زمینه اشتغال از دانشگاه های نظری بهتر است و ۷۰ درصد دانشجویان این دانشگاه شاغل بوده اما متاسفانه بسیاری از آنان در رشته خودشان شاغل نیستند که این امر نقطه ضعفی برای دانشگاه محسوب می شود.
امید، با بیان اینکه دانشجویان این دانشگاه در حال تغییر بوده و این نویدی برای مدرسان است، افزود: تا سال گذشته دانشجویان دانشگاه افرادی با خاستگاه های متفاوت بودند اما از سال تحصیلی آینده اولین محصولات نظام جدید آموزش و پرورش وارد دانشگاه ها می شوند که این امر مزیتی چالشی برای مدرسان محسوب می شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه در سال آینده اوج پذیرش ها را خواهیم داشت، گفت: می توان گفت اوج گیری این دانشگاه از سال آینده تحصیلی خواهد بود که انتظار ما از مدرسان ارتقای کیفیت است.
وی ادامه داد: از اساتید انتظار داریم در تدریس خود کم فروشی نداشته و تمامی سرفصل ها را اجرایی کنند و پیشنهادات خود را برای ارزیابی عناوین دروس ارائه دهند.
امید، اظهار داشت: از مدرسان انتظار می رود در ارزیابی دانشجویان بدون چشم پوشی و با سلامت کامل رفتار کرده و در راستای کشف خلاقیت دانشجویان تلاش کنند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور تاکید کرد: تمامی مدرسان دانشگاه باید بیمه شوند و در این زمینه به دنبال پایش مراکز خود در استان ها هستیم زیرا که مدرس باید آرامش لازم را برای تدریس داشته باشد.
6132/3071

انتهای پیام /*

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha