قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کم تحرکی، مشکل جدی دانش آموزان

مدیر دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: کم تحرکی، از مشکلات جدی دانش آموزان است و باید به این مسئله توجه اساسی شود.

کم تحرکی، مشکل جدی دانش آموزان

جعفری در گردهمایی بزرگ مربیان تربیت بدنی استان با اشاره به اینکه ۷۰ درصد دیابت ها بر اثر کم تحرکی به وجود می آیند، اضافه کرد: کم تحرکی موجب سرطان نیز می شود که تاکنون ۳۰ درصد از سرطان ها به علت کم تحرکی شناخته شده است و این موضوع نشان از این دارد که به این حوزه تاکنون توجه جدی نشده است.

جعفری در رابطه با نقش اداره ورزش و جوانان در این مسئله، عنوان کرد: نباید در ارگان های ورزشی نیز هدف اصلی را بر روی قهرمانی ورزشکاران گذاشت بلکه سلامت جسمی و روحی افراد بسیار دارای اهمیت است.

به گفته وی اضافه وزن و چاقی از مسائل مهمی است که دانش آموزان با این معضل مواجه بودند اما با ورود مناسب آموزش و پرورش در این زمینه بررسی ها نشان می دهد که با کاهش اضافه وزن در بین دانش آموزان رو به رو خواهیم شد.

مدیر دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: اگر بخواهیم حل معضل کم تحرکی را تنها به دوش آموزش و پرورش قرار دهیم به طور قطع در آینده با مشکلات زیادی مواجه می شویم و برای جلوگیری از این مشکلات باید تمام دستگاه های مربوطه ورود پیدا کنند.

وی در رابطه با سند تحول بنیادین، افزود: بر اساس سند تحول بنیادین تمام برنامه ها باید به این سمت و سو برده شود که سه شاخص اصلی نیروی انسانی، فضا و محتوا در برنامه ها وجود داشته باشد.

جعفری با بیان اینکه پر کردن برنامه هفتگی دانش آموز از اهداف اصلی نباید باشد، تاکید کرد: با سیاست های جدید اداره کل آموزش و پرورش باید در مدارس به دنبال شادی سازی باشیم و جسم و روح دانش آموز را در اولویت قرار دهیم.

مدیر دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: علاقه دانش آموزان به ساعت های تربیت بدنی نشان از نیازمندی دانش آموزان به این حوزه دارد و باید توجه ویژه ای به این زمانها شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در ادامه بیان کرد: مربیان تربیت بدنی بهترین مشاور در مدارس هستند و باید توجه ویژه ای به آنها شود و این معلمان می توانند تغییرات ویژه ای در دانش آموزان ایجاد کنند که بسیار اهمیت دارد.

لنگری با بیان اینکه معلمان تربیت بدنی اخلاق گرا و تحول گرا هستند، عنوان کرد: این مربیان در مدارس اهرمهای بسیار خوبی برای کمک به ایجاد آرامش در مدارس هستند و دانش آموزان نیز علاقه بسیار زیادی به این مربیان دارند.


انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha