قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۷۴۳ شهر مشمول پروژه های نیروگاه های سولار می شود

۱۵ هزار پروژه و ۲۵۰ مگابیت مزرعه خورشیدی در دست تجهیز برای فعالیت در حوزه سلولار است؛ بدین معنا که تمام استان های ایران و حدود ۷۴۳ شهر به جز گیلان که امکان و ظرفیت کمتری برای فناوری در حوزه سولار دارد، مشمول طرح های پروژه نیروگاهی سولار می شود.

۷۴۳ شهر مشمول پروژه های نیروگاه های سولار می شود

کامران دور اندیش - مدیر عامل و مدیر استراتژیک شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی سولار - امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان این که برای آمادگی نصب و راه اندازی پنل و نیروگاه خورشیدی به همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیاز داشتیم و این تفاهم نامه می تواند در این راستا بسیار کمک رسان باشد اظهار کرد: علاوه بر این با وزارت جهاد کشاورزی قرارداد تولید برق به صورت خورشیدی را برای ۱۲۴ هزار چاه آب منعقد کرده ایم و باید پاسگاه های نیرو انتظامی نیز در دستور کار این شرکت قرار بگیرد که به زودی قرارداد این طرح نیز منعقد خواهد شد.

به گفته وی، گسترش و به کارگیری نیروهای آموزش دیده مختص شهر و استان خاصی نیست و با توجه به نیاز هر پروژه افراد مشغول به کار می شوند، در فراخوانی که منتشر کرده ایم، ۳۵۰ نفر اعلام آمادگی کردند که در حوزه سولار با ما همکاری داشته باشند.

به کارگیری ۳۰۰۰ نفر در حوزه سلولار

وی با بیان این که در بعد آموزش نیاز به ۱۶ هزار نیرو داریم که حداقل بتوانیم در ابتدای کار ۳۰۰۰ نفر به کار بگیریم تصریح کرد: در ۱۵ هزار پروژه نیاز زیادی به نیروی آموزش دیده است اما فعلاً تعداد نیروها ۳۰۰۰ نفر است که قرار شده مهارت آموزی با کمک سازمان فنی و حرفه ای انجام شود اما اجرای پروژه ها توسط شرکت سولار باشد.

او با اشاره به نیازمندی های صورت گرفته در حوزه نیروگاه های سولار گفت: با عقد این تفاهم نامه، امسال ۳۰۰۰ نفر در پروژه های مختلف مشغول به کار خواهند شد و باقی نیروهای تربیت شده برای صد هزار پروژه پیش بینی شده است و مورد نیاز کشور در سال های آتی به کار گرفته می شود.

وی با تاکید بر این که حمایت های دولتی و تسهیلات خود اشتغالی برای مهارت آموختگان در نظر گرفته شده است تا بتوانند به صورت مستقل و در هر شهر شرکت تعاونی خود را تشکیل دهند ابراز کرد: از برخی از نیروهای متخصص در ایجاد اتاق های فکر برای حل بحران ایده متناسب با ظرفیت اقلیمی و شرایط طبیعی متنوع کشور استفاده خواهد شد.

هم چنین در این نشست، محمدحسن محبیان - رئیس هیأت مدیره شرکت سولار - با اشاره به اهمیت انرژی خورشیدی سولار ابراز کرد: استفاده از انرژی های پاک و اهمیت حرکت حد بیشتر به سمت تجزیه پذیرها لزوم تربیت نیروی انسانی در این حوزه را نشان می دهد چراکه با طراحی و اجرای نیروگاه های سولار چند مگابیتی و یا حتی در اشل های کوچک تر، می توان ضمن رفع نیازهای یک مجموعه موجب درآمدزایی شد و طبق برنامه وزارت نیرو مازاد تولید از این نیروگاه ها خریداری شود.

همچنین علیرضا حاتم زاده - معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور - با بیان این که ظرفیت دولت در همکاری و حمایت در خصوص اجرای بخش های عملی و کارگاهی در حوزه آموزش بسیار است گفت: ۷۰۰ مرکز و ۵۰۰۰ کارگاه فنی و حرفه ای در کشور در این راستا وجود دارد و از چیزهای که قابل تحریم نیست، می توان به مهارت اشاره کرد لذا این مسئله بسیار مورد توجه قرار دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha