قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

احتمال زنده بودن تمامی گوزن های زرد سایت میانرود / مشاهده ردپای گوزن ها پس از سیل

رئیس پارک ملی دز با اشاره به مشاهده ردپای گوزن های زرد سایت سیل زده میانرود، از احتمال در سلامت بودن این گوزن ها خبر داد.

احتمال زنده بودن تمامی گوزن های زرد سایت میانرود / مشاهده ردپای گوزن ها پس از سیل

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس پارک ملی دز با اشاره به مشاهده ردپای گوزن های زرد سایت سیل زده میانرود، از احتمال در سلامت بودن این گوزن ها خبر داد.

رضا قپانچی پور ، با اشاره به آخرین وضعیت گوزن های زرد گرفتار در سیلاب اظهار کرد: خوشبختانه طبق پایش های انجام شده تاکنون تلفاتی از گوزن های زرد مشاهده نشده است.

وی افزود: حین پایش ها دو رأس گوزن زرد در سایت میانرود و یک رأس بیرون از سایت مشاهده شده است. همچنین دوربین های تله ای دو رأس گوزن زرد را تصویر برداری کرده اند.

رئیس پارک ملی دز گفت: با توجه به اینکه تلفاتی از گوزن های زرد مشاهده نشده و اثرات رد پایی از گوزن های زرد در مناطق مختلف سایت مشاهده شده است، این موارد نشان می دهد که گوزن ها زنده و سلامت هستند.

وی با اشاره به تعداد گوزن های زرد سایت میانزود، بیان کرد: به دلیل تراکم پوشش گیاهی منطقه، پایش دقیق گوزن های زرد امکان پذیر نیست و تخمین زده می شود که حدود ۲۰ رأس گوزن زرد در سایت میانرود وجود دارد.

در سیلاب اخیر بخشی از سایت تکثیر و پرورش گوزن زرد در میانرود واقع در منطقه حفاظت شده دز زیر آب رفت و بخش هایی از فنس های سایت تخریب شده است.

پس از آن از سرنوشت گوزن های زرد موجود در سایت که حدود ۲۰ رأس بوده اند اطلاعی در دست نبود و احتمال مرگ تمامی آنها وجود داشت.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha