قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۱۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت مطرح شد

تاثیر تحریم های ظالمانه بر حوزه سلامت / حضور 43 کشور دنیا در مجمع سلامتِ کیش

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به برگزاری هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت در جزیره کیش و با حضور بزرگان 43 کشور دنیا، گفت: امروز تحریم های ظالمانه که گفته می شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتی تاثیر آن را در نشست امروز هم می بینیم.

تاثیر تحریم های ظالمانه بر حوزه سلامت / حضور 43 کشور دنیا در مجمع سلامتِ کیش

دکتر عباسعلی کریمی در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت که در جزیره کیش برای اولین بار در منطقه غرب آسیا و شرق آفریقا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و با حضور  معاون اول رییس جمهور و وزیر بهداشت در حال برگزاری است، گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران با قدمت ١٧٠ سال قدیمی ترین دانشگاه علوم پزشکی کشور است و افتخار دارد که میزبان این نشست دانشگاهی است و سران  حوزه سلامت از ۴٣ کشور در این نشست حضور دارند.

وی ادامه داد: امروز تحریم های ظالمانه که گفته می شود در حوزه سلامت دخالت ندارد، وجود دارند و حتی تاثیر آن را در نشست امروز هم می بینیم، اما علی رغم این محدودیت ها بزرگان حوزه سلامت از ۴٣ کشور در این نشست جهانی حضور دارند و ١٣٠ نفر مهمان خارجی برای شرکت در هفتمین نشست منطقه ای مجمع جهانی سلامت به ایران و جزیره کیش آمده اند.

 کریمی با اشاره به آمار دانشجویان ایرانی و خارجی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: حدود ٧ درصد دانشجویان علوم پزشکی تهران بین المللی هستند؛ به طوریکه  ٩٠٠ دانشجو از ۴۵ کشور و از ۵ قاره در علوم پزشکی تهران تحصیل می کنند. در عین حال ١٨٠٠ عضو هیئت علمی و ٢۵٠٠ رزیدنت در آموزش فعالیت دارند و با بیش از 105 مرکز تحقیقاتی اقدامات پژوهشی حوزه سلامت  در این دانشگاه صورت می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در خدمات درمانی با ۵ هزار تخت و ۳ میلیون و ٧٠٠ بار ویزیت سرپایی و ٢۵٠ هزار عمل جراحی شامل جراحی های سخت از جمله پیوند کبد، کلیه، قلب و ریه و هزار جراحی پیوند علوم پزشکی تهران  فعالیت می کند. ما ۳۰۰۰ نفر را هم سالانه بستری کرده و سالانه ۱۰۰۰ عمل پیوند را انجام می دهیم.

کریمی گفت: ٣ میلیون نفر از مناطق جنوب تهران را دانشگاه علوم پزشکی تهران تحت پوشش دارد و در خدمت مردم در جنوب تهران هستیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha