قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۶۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهر گزارش می دهد؛

رونق تولید کارخانه ای در مرند/وقتی فعل خواستن صرف شد

مرند – کارخانه ای در شهر مرند که تا ورطه ورشکستی پیش رفته بود، با تلاش دادگستری آذربایجان شرقی، مجدد احیا شد و به عرصه کار و تولید بازگشت.

رونق تولید کارخانه ای در مرند/وقتی فعل خواستن صرف شد

گروه استان ها - بیت اله احمدی؛ فعالیت یک شرکت تولید کاشی و سرامیک در مرند با واگذاری رسمی به کارخانه دیگر مجدد احیا و دوره جدید فعالیت این واحد صنعتی در حوزه تولید و اشتغال در سال «رونق تولید» پس از ۶ سال بلاتکلیفی ناشی از ورشکستگی آغاز شد.

این کارخانه به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای تولید سرامیک شمال غرب کشور به شمار می رود که از ۶ سال پیش دچار رکود و تعطیل شده بود اما در سال رونق تولید با تمامی خطوط فعال شده است.

این کارخانه پس از بلاتکلیفی بیش از ۱۶۰ کارگر، این روزها دوباره سروسامان گرفته است، هم اکنون ۱۵۷ نفر به صورت مستقیم در کارخانه مشغول به کار هستند، این کارخانه به صورت سه شیفت در حال فعالیت است.

پنجمین مجموعه آذربایجان شرقی از ورشکستگی به رونق رسید

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی، در گفتگو با خبرنگاران در خصوص واگذاری این شرکت به یک کارخانه دیگر گفت: عوامل مختلف داخلی و بیرونی از جمله تحریم ها در طول زمان باعث ورشکستگی این کارخانه شده و مباحث و مشکلات بسیاری را در شهرستان ایجاد کرده بود.

حجت الاسلام حکمتعلی مظفری افزود: این کارخانه پنجمین مجموعه در کل استان به شمار می رود که از ورشکستگی قطعی به حالت رونق برمی گردد و امیدواریم این کارخانه با مدیریت جدید و تلاش بیشتر رونق گیرد.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی اظهار داشت: بر حسب قانون، واحدهایی که واگذار می شوند سازمان ورشکستگی مکلف به نظارت بر حرکت کارخانه به سمت و سوی رونق و تولید بیشتر است.

وی با بیان اینکه در برخی مواقع بدلیل عدم اهلیت، چاره ای جز ورود برخی شرکت ها به حوزه ورشکستگی وجود ندارد، گفت: این کارخانه نیز که ورشکسته شده بود، امروز به طور رسمی به مالکان جدید واگذار شد.

حجت الاسلام مظفری در مورد نحوه واگذاری آن گفت: در مرحله اول جهت واگذاری این کارخانه از طریق مزایده اقدام شد، اما فردی علاقمند به خرید آن نبود تا اینکه بنا به تصمیمی که در ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان گرفته شد، مزایده دیگری برگزار و خریداران جدید با مبلغ ۳۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کارخانه را تحویل گرفتند.

وی تاکید کرد: قوای سه گانه باید همکاری و از بحث تولید که نیاز اصلی اشتغال زایی و رونق اقتصادی است، حمایت کنند.

هزینه ۶ میلیارد تومانی برای ماشین آلات کارخانه

مدیرعامل جدید این کارخانه نیز ، ابراز داشت: ابتدا ماهیانه ۴۰ هزار متر سرامیک تولید شد و امروز به ماهی ۲۰۰ هزار متر افزایش پیدا کرد.

نیاکار افزود: برای ماشین آلات اکنون ۶ میلیارد تومان هزینه شده و برای سرمایه در گردش نیز ۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: این کارخانه از دادگستری خریداری شده که ۱۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده و ۱۵ میلیارد تومان دیگر به صورت قسطی پرداخت خواهد شد.

تولیدات ما به ۵ کشور صادر می شود

این شرکت به عنوان تولید کننده انواع کاشی و سرامیک طی سال های گذشته با مشکلات عدیده روبرو بود، بطوری که تا قبل از سال ۱۳۹۶، حقوق کارگران آن به سختی پرداخت می شد.

به دنبال بروز این مشکلات، کارگران، بارها برای دریافت مطالبات خود اقدام به تجمع در مقابل فرمانداری مرند کردند تا اینکه بالاخره با تلاش و پیگیری های مقام های شهرستانی و نیز دادگستری آذربایجان شرقی، این شرکت با مدیریت جدید و تحت نظر دادگستری استان از اوایل سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد.

امروز پس از گذشت حدود ۲ سال از فعالیت مجدد این کارخانه، طی مراسمی با حضور مدیرکل دادگستری استان و اعضای شورای تأمین شهرستان مرند، این شرکت به طور رسمی به کارخانه کاشی کف سرام تبریز به عنوان مالک جدید آن انتقال یافت.

اما با بهبود کیفیت محصولات، صادرات این کارخانه هم شکل گرفته است، مدیر سالن تولید به گفت: صادرات این کارخانه به تمامی استان های کشور صورت می گیرد.

یدالهی افزود: صادرات علاوه بر استان های کشور به ۵ کشور همسایه هم انجام می شود.

این واحد تولیدی با ۳۵ سال قدمت، پس از واگذاری به مالک جدید نه تنها رونق تازه ای یافته، بلکه محصولات آن علاوه بر بازارهای داخلی به خارج از کشور از جمله گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، لهستان و عراق نیز صادر می شود.

این واحد تولیدی قادر است در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده است، ظرفیت تولید و اشتغالش را به بیش از ۳ برابر افزایش دهد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha