قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۲۵۵۸۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرانجام یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟

فدراسیون جهانی بسکتبال پس از برگزاری چند مرحله از رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ چین از درآمدهای تبلیغاتی و حمایتی خود به فدراسیون های ملی مبالغی را پرداخت کرده است اما، فعلاً وضعیت ۲۰ هزار یوروی فدراسیون ایران مشخص نیست.

سرانجام یوروهای بلوکه شده بسکتبال چه شد؟

فدراسیون جهانی بسکتبال (FIBA) پس از برگزاری رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹ چین و مشخص شدن درآمدهای تبلیغاتی خود در پخش های تلویزیونی، مبالغی را به فدراسیون های ملی حاضر در این رقابت ها پرداخت می کند. در همین راستا نیز پس از پایان مرحله اول رقابت های انتخابی و قبل از شروع مسابقات مرحله دوم طی نامه ای به فدراسیون ایران اعلام می کند که نحوه پرداخت ۲۰ هزار یورو که سهم ایران از این درآمد بوده را مشخص کند.

فدراسیون ایران نیز برای دریافت سهم خود حساب ارزی اش را به فدراسیون جهانی معرفی می کند اما به دلیل تحریم های موجود، FIBA نمی تواند این مبلغ را به فدراسیون ایران پرداخت کند. گفته می شود فدراسیون ایران خواستار دریافت نقدی این پول از طریق شخص سوم (شخص حقیقی) نیز بوده است که با مخالفت فدراسیون جهانی مواجه شده است.

فدراسیون بسکتبال ایران پیش از این جریمه ۱۴ هزار یورویی "دیرک باوئرمن" سرمربی سابق تیم ملی را از طریق این حساب ارزی دریافت کرده بود اما، حالا به دلیل تحریم ها با مشکل مواجه شده است تا تکلیف ۲۰ هزار یوروی فدراسیون ایران نامعلوم باشد. برخی خبرها نیز مبنی بر این دریافت شدن این پول از طریق شخص سوم منتشر شده بود که رامین طباطبایی این موضوع را تکذیب کرد.

*طباطبایی: شخص سومی در میان نیست و ۲۰ هزار یورو را نگرفته ایم

رامین طباطبایی ، در مورد این موضوع توضیح داد: فدراسیون جهانی سال گذشته به ما گفت برای تیم هایی که در جام جهانی شرکت می کنند ۲۰ هزار یورو می دهیم و این مبالغ را تا آخر ماه جولای پرداخت می کنیم که آن موقع سوئیفت ما بسته نشده بود و ما هم حساب ارزی خود را به فدراسیون جهانی دادیم که از طریق همین حساب پول مورد نظر برای فدراسیون ایران پرداخت شود که این طور نشد. البته ما پیگیری کردیم که این مبلغ را به هر روشی که می شود پرداخت کنند اما، تا الان این مبلغ پرداخت نشده است. ما سعی می کنیم به هر شکلی که ممکن است این پول را دریافت کنیم. علی رغم مکاتباتی که با فدراسیون جهانی داشتیم فیبا معتقد است که این مبلغ باید مستقیماً به حساب بانکی ایران ریخته شود که به دلیل تحریم ها امکان پذیر نیست. حساب ما هم تا قبل از تحریم ها باز بود و مشکلی وجود نداشت اما متأسفانه بعد از این اتفاق قرار شد پول را پرداخت کنند که الآن به دلیل تحریم ها به مشکل خورده ایم.

او ادامه داد: قبل از این تحریم ها ما حتی طلب ۱۴ هزار یورویی از آقای "باوئرمن" را هم از طریق حساب ارزی خود دریافت کردیم اما متأسفانه الان با تحریم ها مواجه شده ایم که مشکل ساز شده است. الان هم با فدراسیون جهانی در حال مکاتبه هستیم تا پول را به هر طریقی که ممکن است دریافت کنیم اما FIBA مصر است که باید به حساب بانکی فدراسیون این مبلغ را بریزد چون نمی تواند به صورت نقدی آن را پرداخت کند. به هر حال مشکلات تحریم ها اجتناب ناپذیر هستند و ما سعی می کنیم با هر شیوه ای که ممکن باشد ۲۰ هزار یورو را دریافت کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال در واکنش به این موضوع که گفته می شود او این ۲۰ هزار یورو را از طریق حساب شخصی یکی از از دوستانش دریافت کرده است، اظهار کرد: نه به هیچ عنوان این طور نیست. هر کسی یک فکری می کند اما درست نیست. با این حال اگر بتوانیم از طریق شرکت ها و صرافی های خاصی که قانونی باشند این مبلغ را دریافت کنیم، اقدام می کنیم اما اینکه شخص خاصی مد نظر ما باشد این طور نیست. الآن نیز به بانک ملی گفته ایم هر طور که امکان دارد این مبلغ را برای ما بگیرند اما فدراسیون جهانی می گوید باید این مبلغ را به حساب بانکی فدراسیون واریز کند و تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

او در پاسخ به این سوال که گفته می شود پس از مرحله دوم انتخابی های جام جهانی هم نامه ای تحت عنوان پرداخت مبلغ ۳۰ هزار یوروی از سوی فیبا به فدراسیون ایران ارسال شده است، گفت: خیر این گونه نبوده است. به ۳۲ تیمی که برای جام جهانی انتخاب می شوند مبلغی کمکی را پرداخت می کنند که ما هم فرم های لازم برای این موضوع را پر کرده ایم و از طریق کمیته المپیک به کمیته بین المللی المپیک فرستاده ایم تا از این پاداشی که در نظر گرفته شده استفاده کنیم. الان این موضوع در حال طی کردن مراحل اداری است و ما هم دنبال این هستیم که حتی بیشتر از ۳۰ هزار یورو دریافت کنیم هم بگیریم اما، فعلاً در حد پیشنهاد است که در حال انجام دادن رایزنی های آن هستیم.

طباطبایی در خصوص بازی های تدارکاتی برای تیم ملی نیز گفت: خوشبختانه در این مسئله به موقع عمل کرده و در تورنمنت های با کیفتی شرکت کرده ایم. ما مرداد ماه پشت سر هم تورنمنت پرتغال و روسیه را در پیش داریم که اکثراً هم کشورهای اروپایی در آن ها حضور دارند و پس از آن هم در تورنمنت یونان شرکت می کنیم. پس از این مسابقات ملی پوشان مدت زمانی را استراحت می کنند و سپس برای حضور در تورنمنت پیک عازم چین می شوند. همچنین رایزنی کرده ایم تا این رقابت ها به گونه ای برگزار شود که به جام جهانی وصل شود تا ملی پوشان به ایران برنگردند و مستقیماً از آنجا برای بازی نخست عازم گوانگ ژو شوند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha